• XV Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną

• Po raz XV Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zorganizował w dniu 14.10.2022 r. Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną. W tym roku na przesłuchania do ośrodka kultury zgłosiło się 6 recytatorów, 19 solistów i duet.

Recytatorzy deklamowali po jednym utworze Karola Wojtyły, natomiast wokaliści prezentowali po dwie piosenki o tematyce religijnej.

Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Chwiejczak, która w kategorii klas I-III  zajęła III miejsce.

Gratulujemy!

• Z klasyką przez Polskę

• W piątek 7 października w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie (Synagoga) w ramach Roku Romantyzmu Polskiego odbył się koncert "Z klasyką przez Polskę". Wykonawcami utworów Karola Szymanowskiego, Henryka Wieniawskiego, Ludwika van Beethovena byli Jakub Jakowicz (skrzypce) i Łukasz Chrzęszczyk (fortepian).

• XIII Biegi Terenowe - Open im. Bronisława Pietruszyńskiego

• W czwartek 6 października 2022 r. na Stadionie Miejskim w Szczebrzeszynie odbyły się XIII Biegi Terenowe - Open im. Bronisława Pietruszyńskiego, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Osiągnięcia naszych uczniów:

Kategoria dziewczęta, rocznik 2008

- Natalia Pić - II miejsce

Kategoria chłopcy, rocznik 2008

- Kacper Głąb - III miejsce

Kategoria chłopcy, rocznik 2010

- Mark Syvokoz - II miejsce

- Ksawery Duda - III miejsce

Kategoria chłopcy, rocznik 2012

- Maciej Bryk - I miejsce

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

•  W ramch obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypadł w tym roku 7 października uczniowie naszej szkoły mieli doskonałą okazję, aby przez zabawę sprawdzić swoje umiejetności z zakresu znajomości tabliczki mnożenia. W klasach odbyły się liczne konkursy, gry, zabawy, dzięki którym w każdej  został wybrany "Ekspert Tabliczki Mnożenia". Są nimi:

- Hubert Todys - kl. IV

- Jakub Chwil - kl. V

- Mark Syvokoz - kl. VI

- Emilia Wojciechowska - kl. VII

- Jakub Kaszyca - kl. VIII

• Próbna ewakuacja

• W dniu 5 października, w trosce o bezpieczeństwo uczniów, odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Po sygnale dźwiękowym uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi i udali się na miejsce zbiórki, czyli boisko szkolne. Następnie Pani Dyrektor Annie Budenko zostały przekazane informacje na temat stanu liczebności klas.

Celem przeprowadzonych ćwiczeń było uświadomienie uczniom, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz sprawdzenie znajomości procedur wśród nauczycieli, pracowników obsługi i administracji.

Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Wszyscy wiedzą, jak powinni zachować się w takich sytuacjach.

• Dzień Chłopaka

• Wdniu 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W każdej klasie dziewczynki zadbały o to, aby dla ich kolegów był to niezapomniany dzień. Złożyły im z tej okazji najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło również drobnych upominków i wspólnych zabaw. To był naprawdę wspaniały dzień, pełen miłej i radosnej atmosfery.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• W dniu 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Na patronkę tego wydarzenia wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała dla dzieci i młodzieży, była również współzałożycielką "Płomyka". Święto obchodzone jest w rocznicę jej urodzin, czyli 29 września.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Głośne czytanie posiada wiele zalet: stymuluje rozwój, pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia i wzbogaca słownictwo. Jest też ciekawą formą wspólnego spędzania czasu.

Dlatego też w czwartek 29 września od samego rana w naszej szkole można było usłyszeć, jak uczniowie klas I - VIII wraz z nauczycielami czytają głośno fragmenty wybranych książek. Była to też okazja do przypomnienia postaci Janiny Porazińskiej.