• Betlejemskie Światło Pokoju

16 grudnia 2022 r. w Kościele Rektoralnym  p.w. Św. Katarzyny w Zamościu odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju drużynom harcerskim Hufca Zamość podczas uroczystej mszy św. z udziałem Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariana Rojka.

„Światło dla ciebie” tak brzmi hasło tegorocznej akcji.

Już 32. raz harcerze przynoszą lampion, w którym płomień użycza światła i ciepła.
            Swoją wędrówkę ogień Betlejemski  rozpoczął w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa, w miejscu, w którym narodziła się – jak pisze św. Jan – Światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.

Jest  to Płomień miłości dla każdego człowieka - Światło prawdy. Każdy z nas  powinien go mieć w swoim sercu.

Mieć Światło w sobie, to mieć wiarę w Jezusa, który przynosi pokój i nadzieję, rodząc się w Betlejem.

Harcerze 4 Drużyny Harcerskiej „Morusy” przekazali Betlejemskie Światło do urzędów, szkół, zakładów przemysłowych, ośrodków zdrowia, kościołów. Uczestniczyli również w Gminnej Wigilii, podczas której przekazali Betlejemskie Światło Panu Burmistrzowi, przedstawicielom Rady Miasta i Gminy Szczebrzeszyn oraz mieszkańcom.

• I Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

• W dniu 24 listopada br. odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Miasta w Szczebrzeszynie. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Maślany, Krystian Skrzypki i Kacper Głąb. W wyniku przeprowadzonych wyborów: Kacper Głąb został przewodniczącym komisji skrutacyjnej a Dawid Maślany jej wiceprzewodniczącym.

• Dzień Postaci z Bajek, zabawa andrzejkowa

• W ramach dni tematycznych organizowanych przez Samorząd Uczniowski w dniu 24 listopada br. został zorganizowany Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas I-VIII przygotowali piękne przebrania a nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę.

• Konkurs Przyrodniczy "Życie ptaków w zwierzynieckich lasach"

• 24 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w powiatowym etapie Konkursu Przyrodniczego "Życie ptaków w zwierzynieckich lasach". Jego organizatorem było Nadleśnictwo Zwierzyniec.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI i VII-VIII.

W kategorii klas IV-VI  wyróżnienie otrzymali: Marta Kowalik Szymon Popek.

Gratulujemy!