• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW ORAZ RODZICÓW

NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023,

KTÓRE ODBĘDZIĘ SIĘ W DNIU 23 CZERWCA 2023 ROKU O GODZINIE 10.00

• XIX Powiatowy Konkurs Twórczości „Moja Mała Ojczyzna”

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Twórczości „Moja Mała Ojczyzna” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Króla w Nieliszu.

CELE KONKURSU :

• prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży;
            • rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej specyficzną kulturą i krajobrazem;
            • promowanie piękna własnego regionu;
            • popularyzacja architektury i zabytków miast, miasteczek, wsi Zamojszczyzny;
            • wymiana doświadczeń pedagogów w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

Wśród laureatów Konkursu znaleźli się:

Kategoria Prezentacja

kl. I-III

I miejsce - Kornelia Mróz

I miejsce - Bartosz Bednarz

Kategoria Fotografia

kl. I-III

I miejsce - Kornelia Mróz

I miejsce - Julia Decyk

II miejsce - Karolina Turkiewicz

Kategoria Utwór literacki

Wyróżnienie - Alan Stropek

kl. VII-VIII

III miejsce - Julia Wyroślak

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym Uczniom serdecznie gratulujemy!

• Bal Ósmoklasisty

• 3 czerwca uczniowie kończący naszą szkołę bawili się na Balu Ósmoklasisty. Imprezę rozpoczął tradycyjny polonez w wykonaniu absolwentów. Po części oficjalnej odbyła się dyskoteka. Ten wspaniały wieczór na długo pozostanie w pamięci uczestników.

• Ogólnopolski konkurs "Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja".

• 2 czerwca 2023 r. w Nowym Dworze w Goszczycach odbył się ogólnopolski etap konkursu "Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja". Uczennica klasy VII Anna Głąb i uczeń klasy VIII Kacper Głąb przedstawili komisji konkursowej pracę "Hrabia Maurycy Zamoyski - patriota, filantrop, znawca sztuki" i zdobyli tytuł finalistów konkursu.

Gratulujemy sukcesu!

• XXV Festiwal Piosenki "Rozśpiewany Chrząszcz"

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy V - Alan Stropek, otrzymał wyróżnienie w kategorii III podczas organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie XXV Festiwalu Piosenki "Rozśpiewany Chrząszcz".

Serdecznie gratulujemy!

• Międzyszkolny Konkurs "Baw się i bądź bezpieczny"

• Dnia 31 maja 2023 roku  szkoła po raz drugi zorganizowała Międzyszkolny konkurs „Baw się i bądź bezpieczny”. W każdej szkole odbyły się także spotkania z przedstawicielem POLICJI, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie danej szkoły.

Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z czterech szkół z naszej gminy: SP nr 1 w Szczebrzeszynie, SP n3 w Szczebrzeszynie, SP w Wielączy Kolonii  oraz SP w Bodaczowie.

Konkurs składał się z 4 części. Były to:

1. Test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
            2. Puzzle – ułożenie obrazka z małych elementów.
            3. Ułożenie wierszyka na temat bezpieczeństwa na drodze.
            4. Namalowanie ilustracji „Bezpieczna droga do szkoły”

Komisja w składzie: starszy aspirant ZKP  Dariusz Kuropatnicki, sekretarz miasta i gminy pani Beata Trochimiuk oraz dyrektor SP w Bodaczowie pani Anna Budenko po sprawdzeniu wszystkich zadań konkursowych przyznała:

1 miejsce-  SP nr 1 w Szczebrzeszynie – dwóm grupom,

2 miejsce-  SP w Bodaczowie

3 miejsce – SP W Wielączy Kolonii oraz SP nr 3 w Szczebrzeszynie

Uczniowie biorący udział w konkursie dostali piękne nagrody.

• Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny "Mistrz Słowa"

W dniu 29.05.2023r. odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Frazeologicznego "Mistrz Słowa". Wzięli w niej udział uczniowie klas V-VII szkół z terenu gminy Szczebrzeszyn.

Główne cele Konkursu to:

a) propagowanie wśród uczniów znajomości frazeologizmów,

b) podnoszenie kompetencji językowych z wykorzystaniem polskiej frazeologii,

c) zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych,

d) pogłębianie zainteresowań, poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów,

e) pobudzanie kreatywności,

g) propagowanie kultury języka polskiego.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Burmistrza Szczebrzeszyna Pana Henryka Mateja.

• Dzień Matki - zajęcia świetlicowe

• Dzień Matki - taki tytuł miały zajęcia świetlicowe w tym tygodniu. Z okazji tego wyjątkowego święta powstały piękne prace plastyczne (kwiaty, laurki, obrazki, serduszka), które wręczymy naszm mamom w Dniu Matki, dziękując za ich bezinteresowną miłość, cierpliwość i  życzyć im jak najwięcej uśmiechu każdego dnia.

• Inscenizacja "Legenda o rzece Wieprz"

• Dnia 18 maja 2023 r. uczniowie klasy IV prezentowali swoje aktorskie talenty. W ramach zajęć Szkolnego Klubu Miłośników Historii uczniowie przygotowali inscenizację legendy regionalnej o rzece Wieprz, do której napisali scenariusz. Młodzi aktorzy zaangażowali sie w swój występ nie tylko znakomitą interpretacją tekstu, ale równiez odpowiednią charakteryzacją, kostiumami, dekoracją, choreografią oraz przygotowanymi rekwizytami. Bardzo profesjonalnie wczuli się w powierzone im role. Swoimi zdolnościami aktorskimi podzielili się z uczniami klas I-III. Była to dla nich i młodszych kolegów wspaniała lekcja historii regionalnej.