• Brawo Oliwia!

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy  III - Oliwia Chwiejczak, otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Lubelskiego w kategorii "najmłodszy twórca kultury". Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 29.04.2024 r. Operze Lubelskiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „WYROK NA ZIEMIAŃSTWO - 80 LAT  OD KOMUNISTYCZNEJ  REFORMY ROLNEJ”
          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „WYROK NA ZIEMIAŃSTWO - 80 LAT OD KOMUNISTYCZNEJ REFORMY ROLNEJ”

• Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły - Antoni Berdak, Bartosz Bednarz, Szymon Popek, Jakub Traczykiewicz zajęli I miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego  konkursu  historycznego „Wyrok na ziemiaństwo - 80 lat  od komunistycznej reformy rolnej” organizowanym przez IPN Kraków i Towarzystwo Ziemiańskie. Uczniowie  zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego. W kategorii szkół podstawowych (praca multimedialna) zostali laureatami  etapu wojewódzkiego (lubelskiego) tego konkursu i będą reprezentować województwo lubelskie w etapie ogólnopolskim w Krakowie. Uczniowie  przygotowali pracę pt.” Losy  Ordynacji Zamojskiej po reformie rolnej z 1944 r.” pod kierunkiem p. Małgorzaty Kociuby.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

• Akcja Żonkile

• 19 kwietnia 2024 r. obchodzono 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Z tej okazji  już po raz dwunasty Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zorganizowało akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję Muzeum POLIN. Uczniowie przygotowali z tej okazji apel, wzięli udział w lekcjach dotyczących historii powstania w getcie warszawskim oraz wykonali papierowe żonkile – symbol akcji.

Dlaczego żonkile?

Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku.  Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik  Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.

• KURATORYJNY KONKURS HISTORYCZNY - ETAP WOJEWÓDZKI

• Miło nam poinformować, iż uczeń kl.VII - Antoni Berdak wziął udział w III etapie konkursu historycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i został finalistą tego konkursu. Uczeń przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem pani Małgorzaty Kociuby.

Gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów!

• Lubelska Próba przed Egzaminem Ósmoklasisty

• W dniach 9 - 11 kwietnia, najstarsi uczniowie z naszej szkoły przystąpili do  „Lubelskiej Próby przed Egzaminem Ósmoklasisty” organizowanej przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Młodzież  rozwiązywała próbne testy z języka polskiego, matematyki oraz z języka angielskiego. Arkusze egzaminacyjne zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i zawierały zadania zgodne z obowiązującymi wymaganiami egzaminacyjnymi.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!