• BAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY

• Dnia 30 maja 2022 r. odbędzie się w naszej Szkole MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY
            O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM
            „BAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY'' .
            Przystąpią do niego uczniowie z klas I –III (po jednym uczniu z każdej klasy
            – tworząc drużynę) ze Szkół Podstawowych z Gminy Szczebrzeszyn
            oraz Zamość. W ramach przygotowań do konkursu do każdej ze szk
            ół przyjechał Pan Aspirant
             Dariusz Kuropatnicki z Komendy Miejskiej Policjmi w Zamościu.

Pan policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
            przypomniał dzieciom, jak zachować się w różnych sytuacjach,
            który numer alarmowy wybrać oraz o czym powinniśmy pamiętać dzwoniąc pod numer alarmowy.
            Uczniowie klas I – III mogli przypomnnieć sobie rodzaje znaków drogowych oraz ich kolory.

• Występ iluzjonistyczny

• Dnia 13.05.2022r.do naszej szkoły  zawitał zabawny i sympatyczny iluzjonista. Magik czarował różne przedmioty zaczynając od chust, kart, sznurków a kończąc na piłeczkach, które raz po raz wypadały mu z rękawa.

We wszystkich etapach występu uczestniczyły dzieci, które bardzo chętnie pomagały  roztańczonemu iluzjoniście w wykonywaniu jego magicznych sztuczek. Na zakończenie programu dzieci otrzymały drobne upominki  z kolorowych baloników w kształcie zwierzątek i mieczy

Podczas całego występu dzieci bawiły się fantastycznie, a z ich twarzy nie znikał uśmiech. Iluzjonista za swój występ, urozmaicony odpowiednio dobraną muzyką, która wprowadziła wszystkich w świat magii i czarów został nagrodzony przez widownię gromkimi brawami.

• Szczebrzeskie Seminarium Filmowe "Wielość kultur w polskim filmie"

W dniach 1 - 2 maja 2022 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się pierwsze Szczebrzeskie Seminarium Filmowe, zainspirowane setną rocznicą urodzin Jerzego Kawalerowicza. W tym seminarium udział wzięli uczniowie kl.VIII i VII oraz nauczyciele naszej szkoły. Gośćmi festiwalu byli min.: Tadeusz Bystram (reżyser filmowy), Stanisław Zawiśliński (scenarzysta) oraz Wawrzyniec Konarski (politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, pomysłodawca i moderator festiwalu). Podczas seminarium mogliśmy zobaczyć takie filmy jak "Austeria" w reż. J. Kawalerowicza czy "Sanatorium pod klepsydrą" w reż. W. J. Hasa oraz filmy dokumentalne o życiu i twórczości ww. reżyserów. Odbył się także pokaz specjalny filmu "Kardiogram", do którego zdjęcia realizowano w Szczebrzeszynie, Brodach Małych, drodze wiodącej ze Szczebrzeszyna do Zwierzyńca oraz Zamościu. Wszystkim  uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za obecność.