• SZKOLNY KONKURS LITERACKI "MOTYWY MAŁEJ OJCZYZNY W LITERATURZE"

          • SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW

             

            Regulamin szkolnego konkursu literackiego

            „Motyw małej ojczyzny w literaturze”
             

             

            W związku z realizowanym przez naszą szkołę projektem SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW, ogłaszam konkurs literacki na najciekawszą pracę pisemną na temat: 
            Motyw małej ojczyzny w literaturze”.

            Konkurs jest skierowany przede wszystkim do uczniów klas VII - VIII , ale mogą w nim uczestniczyć również młodsi uczniowie.

            Młodsi uczniowie kl.IV-VI mogą ułożyć wiersz o malej ojczyźnie.

            Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie pracy na wyżej podany temat z zachowaniem przepisów prawa autorskiego. 

            Forma wypowiedzi - dowolna, może to być list , kartka z pamiętnika czy opowiadanie nawiązujące do literackich przykładów. 
            W wyborze formy pomocna może okazać się strona:
            https://wypracowania.pl/formy-wypowiedzi


            Praca powinna liczyć około 2 stron - format A4, pisanych czcionką Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5 z uwzględnieniem akapitów. Dopuszcza się prace napisane odręcznie.

            Do pracy należy dołączyć metryczkę z danymi osobowymi ucznia: 
            - nazwisko i imię ucznia
            - klasa

            Termin składania prac komisji konkursowej (do której należą nauczyciele historii i  języka polskiego  naszej szkoły) 
            - do 22 października 2021r., 
            - rozstrzygnięcie - 25 października2021r..

            Nagrody - pochwała z zachowania, ocena celująca z języka polskiego, dyplom oraz nagrody rzeczowe dla laureatów ufundowane przez Dyrekcję Szkoły oraz Radę Rodziców.


            Życzę twórczego natchnienia i ... "połamania piór"!

             

            Małgorzata Kociuba
             

             


            KARTA_ZGLOSZENIA_DO_KONKURSU_LITERACKIEGO.doc

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          •  

            W tym szczególnym dniu, Dniu Edukacji Narodowej,                  

            w imieniu całej społeczności uczniowskiej chcielibyśmy złożyć Dyrekcji Szkoły , wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi najszczersze życzenia , samych pogodnych dni, cierpliwości, wytrwałości, radości i zadowolenia z wykonywanej pracy oraz Nas – uczniów! Pragniemy , aby nie zabrakło Wam zapału do kształcenia naszych charakterów. Gorąco dziękujemy Państwu za trudy niełatwej pracy, serce oraz wkład wniesiony w naszą edukację i wychowanie. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i  wpływ na ich dobre życiowe wybory.

            Samorząd Uczniowski

             

             

            Dnia 13.10.2021 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas IV-VIII  przygotowali część artystyczną z tej okazji. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku pani Dyrektora, nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

            Pani Dyrektor Anna Budenko podkreśliła, że w Dniu Edukacji Narodowej należy uhonorować pracę wszystkich pracowników szkoły, zarówno nauczycieli, jaki i pracowników obsługi. Apel stał się również okazją do wręczenia Nagród Dyrektora Szkoły.  Uczniowie przygotowali apel pod kierunkiem pań Anny Węgrzyn i Małgorzaty Leśniak.

             

          • "NIE LĘKAJCIE SIĘ" XXI DZIEŃ PAPIESKI

          • Dnia 12 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXI Dnia Papieskiego. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas  nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. Tegoroczne hasło: "Nie lękajcie się". Uczennica Olga Sawczuk i uczeń Mateusz Barwiński przedstawili sylwetkę Jana Pawła II. Natomiast uczniowie klasy IV, VI , VII – przedstawili krótką refleksję na temat obchodów XXI Dnia Papieskiego.


                    Święty Jan Paweł II słowami "Nie lękajcie się" zarysował program pontyfikatu w czasach postmodernizmu, słowa te były uniwersalne, gdyż odnosiły się zarówno do Polski „zlęknionej komunizmem”, jak i do całego świata. – Hasło to niosło nadzieję i było motywem przewodnim właściwie całego pontyfikatu. Jest aktualne także dziś.


          • APEL „DOROŚLI I DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI”

          • Dnia 30 września 2021r. w naszej szkole odbył się apel pt "Dorośli i dzieci segregują śmieci"poświęcony edukacji ekologicznej  wśród dzieci.Apel został przygotowany przez uczniów klas I-III pod kierunkiem pań Agnieszki Poznańskiej ,Marioli Świergoń i Ewy Popielec.

            Uczniowie wspaniale wprowadzili nas w tematykę właściwej segregacji śmieci  poprzez  piękne wiersze, piosenki. Pokazali nam jak  właściwie mamy dbać o naszą Ziemię.

             

          • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

          •  

            Dnia 30 września 2021r. odbył się w naszej szkole konkurs pieśni patriotycznej realizowany w ramach  realizacji zadań Szkoły Młodych Patriotów. Celem  konkursu była  propagowanie wartości patriotycznych oraz popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

            Uczniowie mieli do przygotowania jedną piosenkę o treści patriotycznej.


            Uczniowie  byli oceniani  udział w   trzech grupach wiekowych klasy I-III,

            IV-VI i VII-VIII.

            Poziom prezentowanych piosenek był bardzo wysoki.

            Komisja wyłoniła laureatów a są nimi:

            klasy I-III

            I miejsce- Oliwia Chwiejczak kl.I „Wojenko, wojenko”

            II miejsce- Zuzanna Juźwiak kl.I „Dziewczyna z granatem”

            III miejsce-  Marcelina Czerwieniec kl.III „Płynie Wisła”

            klasy IV-VI

            I miejsce- Jakub Jonasz  kl.IV „Piechota”

            II miejsce- Alan Stropek kl.IV”Piechota” ,Anna Głąb kl.VI „Dziewczyna z granatem”

             

            klasy VII-VIII

            I miejsce- Kacper Głąb  kl.VII „Co to jest niepodległość”

            II miejsce- Justyna Strzałkowska kl.VIII „ Olga Sawczuk„Miasto”

            III miejsce-  Natalia Kaszyca kl.VII „Szary mundur”

             

            Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

          • UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSU HISTORYCZNEGO PN. „WAKACJE Z HISTORIĄ” ZREALIZOWANEGO W RAMACH PROJEKTU PN. „NIEZŁOMNI ŻOŁNIERZE ZAMOJSZCZYZNY – ŻYWA LEKCJA PATRIOTYZMU” WSPÓŁFINANSOWANEGO PRZEZ MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ – 27 WRZEŚNIA 2021 R. ZAMOŚĆ

          • W dniu 27 września 2021 r. (poniedziałek) w Delegaturze LUW w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego pn. „Wakacje z historią” zrealizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość w ramach projektu pn. „Niezłomni Żołnierze Zamojszczyzny – żywa lekcja patriotyzmu” współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

            Do konkursu zaproszona została młodzież szkolna, ze szkół podstawowych (klasy 7-8) i ponadpodstawowych z terenu czterech powiatów Zamojszczyzny (tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i zamojskiego).

            Głównym celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych z terenu Zamojszczyzny, kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy w formie zapisu wspomnień, wywiadu, reportażu, pamiętnika, prezentacji poświęconej Bohaterowi, Żołnierzowi Niezłomnemu, związanemu z działalnością niepodległościową na terenie powiatu, w którym znajduje się szkoła a autor pracy jest jej uczniem. Zadanie to jest kontynuacją dotychczasowych działań Związku skoncentrowanych na popularyzacji i zachowaniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych walczących na terenie Zamojszczyzny.

            W konkursie tym udział wzięła uczennica  klasy VIII Weronika Węgrzyn , która  wykonała prezentację o Marianie Pilarskim "Jarze" otrzymując podziękowania za udział.podziękowania otrzymała również Pani dyrektor Anna Budenko i Pani Malgorzata Kociuba.Gratulujemy sukcesów.

          • AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021 " MYŚLĘ WIEC NIE ŚMIECĘ"

          •  

            Dnia 17 września 2021r. społeczność uczniowska  oraz nauczyciele naszej szkoły  przyłączyli się do polskiej edycji międzynarodowej kampanii „Sprzątanie świata”, która przebiegała w tym roku pod hasłem: „ Myślę więc nie śmiecę". Została posprzątana najbliższa okolica. Koordynatorem akcji była Pani Ewa Mazur.

            Kampania „Sprzątanie Świata” ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania środowiska naturalnego i pokory dla otaczającej nas przyrody, promuje postawy i zachowania proekologiczne, a także uświadamia nam, że stan środowiska, w którym żyjemy zależy w dużej mierze od nas samych.

            Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy wykazali chęć, by zadbać o otaczające nas środowisko.

          • BEZPŁATNE OKULISTYCZNE BADANIA PRZESIEWOWE WZROKU

          • Dziecięca Przychodnia Okulistyczna 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego
            z Polikliniką SPZOZ w Lublinie  zaprasza dzieci i młodzież, które nie ukończyły
            18 lat na bezpłatne okulistyczne badania przesiewowe. 

          • Narodowe Czytanie 2021

          •  Dnia 4 września 2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie wspólnie
            z nauczycielami przystąpili do ogólnopolskiej akcji: Narodowe Czytanie 2021. Lekturą jubileuszowej 10 edycji akcji została: „Molalność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
             

          • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

          • 1 września 2021r. miała miejsce uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022.
            Po uroczystym spotkaniu z Panią Dyrektor, uczniowie klas I – VIII udali się ze swoimi wychowawcami do klas, gdzie mogli przywitać się z przyjaciółmi po dwóch miesiącach wakacji. 

          • KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

          •  REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

            POEZJI PATRIOTYCZNEJ
                  „ Moja Ojczyzna”
             

            Konkurs poezji patriotycznej „Moja Ojczyzna” zachęca do promowania wśród dzieci i młodzieży treści o tematyce patriotycznej.


            I. ORGANIZATOR
            Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie
            II. CELE KONKURSU
            • Popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej.
            • Wyeksponowanie istotnego i oryginalnego dla polskiej poezji wątku
            patriotycznego.
            • Zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej,
            społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją
            i wartościami.
            • Rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej.
            • Utrwalanie poczucia dumy narodowej.
            • Promowanie młodych talentów.
            III. UCZESTNICY KONKURSU
            Konkurs skierowany jest do uczniów klas I - III i IV - VIII
            IV. PRZEBIEG KONKURSU
            Konkurs przebiega w II etapach:

            I Etap – eliminacje klasowe
            • Każda klasa w wyniku eliminacji wyłania do 2 uczestników.
            • Zgłoszenia z nazwiskami wyłonionych uczniów klasy należy
            przekazać do 8 X 2021r. (piątek).
            II Etap – etap szkolny
            • Odbędzie się dnia 13 X 2021 r. (środa) o godz. 9.30

            V. WARUNKI UCZESTNICTWA
            • Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do prezentacji jednego
            wiersza o tematyce patriotycznej dostosowanej do możliwości odtwórczych wykonawcy.
            • Uczestników oceniać będzie jury powołane przez organizatora.
            VI. KRYTERIA OCENY
            · opanowanie tekstu
            · dykcja
            · dobór i rozumienie tekstu
            · ekspresja wypowiedzi (zaangażowanie emocjonalne
            i pomysłowość interpretacji)
            VII. NAGRODY
            Laureaci otrzymają nagrody książkowe i dyplomy zaś pozostali
            uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy potwierdzające ich udział
            w konkursie.
            VIII. INFORMACJE
            1. Obowiązuje szkolny strój galowy.
            2. Kolejność prezentacji:
            - uczestnicy klas I-III SP
            - uczestnicy klas IV-VI
            - uczestnicy klas VII-VIII
            3. Wszelkich informacji udzielają koordynatorzy konkursu:
            Małgorzata Kociuba i ks. Mateusz  Wojda
            Serdecznie zapraszamy

             

          • KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ


          • Regulamin
             Konkursu Pieśni Patriotycznej

             

             


            Organizator Konkursu
             Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie
            Czas i miejsce Konkursu

            Zgłoszenia do konkursu do 24.września 2021 r.( piatek)
            Przegląd odbędzie się 30 września 2021 r. (czwartek)

            Cele Konkursu
            ♫ Popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży
            ♫ Rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej
            ♫ Propagowanie wartości patriotycznych
            ♫ Zainteresowanie dzieci pieśniami patriotycznymi
            ♫ Rozbudzanie wrażliwości estetycznej
            ♫ Umożliwienie zespołom i solistom publicznej prezentacji swojej twórczości
            ♫ Uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej
            ♫ Kształtowanie osobowości współczesnego Polaka - patrioty poprzez zainteresowanie historią

            Zasady regulaminowe i organizacyjne
            W  Konkursie mogą wziąć udział soliści .
            Wszyscy wykonawcy przygotowują jeden utwór i dostarczają do organizatora podkład instrumentalny do wybranego utworu na płycie CD lub pendrive.
            Najlepsi  wykonawcy w poszczególnych grupach  wiekowych otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

            Kryteria oceny
            ♦ Sprawność wokalna
            ♦ Dobór repertuaru pieśniowego
            ♦ Prezentacja utworu
            ♦ Ogólny wyraz artystyczny
            ♦ Estetyczny i odpowiedni strój
            Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 24.09.2021r.

            Uczestnicy biorą udział Przeglądzie wg grup wiekowych:
            ♦ Klasy IV-VI ( soliści)
            ♦ Klasy VII-VIII ( soliści)
             

            Zgłoszenie na Konkursu:
            1. Wypełnioną kartę  zgłoszenia uczestnictwa załącznik nr.2 należy  dostarczyć  do organizatorów Pani Małgorzaty Kociuba, ks. Mateusza Wojdy lub do sekretariatu szkoły do dnia 24.września 2021r.

            Organizatorzy Konkursu zapewniają:
            ♦ pełne nagłośnienie
            ♦ występy ocenia Jury, które przyzna nagrody rzeczowe
            Decyzje Jury są ostateczne.

             

          • PODRĘCZNIK DO RELIGII KLASA VIII

          • "Błogosławieni którzy ufają Jezusowi" Podręcznik do religii dla klasy VIII szkoły podstawowej

             autorzy :ks.K Mielnicki,E Kondrak, E Parszewska,

             wyd. Jedność

          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

          • DRODZY UCZNIOWIE,
            UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
            ODBĘDZIE SIĘ DNIA 01.09.2021 ROKU O GODZINIE 9.00.

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY
            DYREKTOR I GRONO PEDAGOGICZNE

            Prosimy, aby na teren szkoły weszli tylko rodzice uczniów klasy I oraz nowych uczniów przyjętych do szkoły od 1 września 2021r. - zachowując zasady: 
            1 rodzic/opiekun z dzieckiem,
            dystans od kolejnego rodzica/opiekuna z dzieckiem min. 1,5 m,
            dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m,
            rodzice/opiekunowie powinni  stosować środki ochronne w postaci maseczek oraz dezynfekować ręce lub użyć rękawiczek jednorazowych.


            Prosimy, aby pozostali rodzice oczekiwali na dzieci pod szkołą.

          • PODRĘCZNIKI DO RELIGII W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

          • klasa I: podręcznik „Poznaję Boży świat”
            autorzy: ks. dk Mielnicki, E. Kondrak
            wyd: Jedność 

            klasa II: podręcznik „Odkrywam królestwo Boże”
            autorzy: ks. dk Mielnicki, E. Kondrak
            wyd: Jedność 

            klasa III: „Jezus jest z nami- podręcznik + zeszyt ćwiczeń 
            autorzy: Jerzy Snopek, Darius Kurpiński
            wyd: Jedność 

            klasa IV „Jestem chrześcnijaninem podręcznik + karta pracy 
            autorzy: ks. Tadeusz Biały
            wyd: Gaudium

            klasa V: „Szczęśliwi którzy szukają prawdy” podręcznik + zeszyt ćwiczeń 
            autorzy: ks. dk Mielnicki, E. Kondrak
            wyd: Jedność 

            klasa VI „Szczśliwi którzy odkrywają piękno” podręcznik + zeszyt ćwiczeń
            dk Mielnicki, E. Kondrak
            wyd: Jedność 

            klasa VII „Spotykam Twoje Słowo” podręcznik + karta pracy 
            autorzy: Krzysztof Adach 
            wyd: Gaudium