• Występ iluzjonistyczny

          • Dnia 13.05.2022r.do naszej szkoły  zawitał zabawny i sympatyczny iluzjonista. Magik czarował różne przedmioty zaczynając od chust, kart, sznurków a kończąc na piłeczkach, które raz po raz wypadały mu z rękawa.

            We wszystkich etapach występu uczestniczyły dzieci, które bardzo chętnie pomagały  roztańczonemu iluzjoniście w wykonywaniu jego magicznych sztuczek. Na zakończenie programu dzieci otrzymały drobne upominki  z kolorowych baloników w kształcie zwierzątek i mieczy

            Podczas całego występu dzieci bawiły się fantastycznie, a z ich twarzy nie znikał uśmiech. Iluzjonista za swój występ, urozmaicony odpowiednio dobraną muzyką, która wprowadziła wszystkich w świat magii i czarów został nagrodzony przez widownię gromkimi brawami.

          • Szczebrzeskie Seminarium Filmowe "Wielość kultur w polskim filmie"

          •  

            W dniach 1 - 2 maja 2022 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się pierwsze Szczebrzeskie Seminarium Filmowe, zainspirowane setną rocznicą urodzin Jerzego Kawalerowicza. W tym seminarium udział wzięli uczniowie kl.VIII i VII oraz nauczyciele naszej szkoły. Gośćmi festiwalu byli min.: Tadeusz Bystram (reżyser filmowy), Stanisław Zawiśliński (scenarzysta) oraz Wawrzyniec Konarski (politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, pomysłodawca i moderator festiwalu). Podczas seminarium mogliśmy zobaczyć takie filmy jak "Austeria" w reż. J. Kawalerowicza czy "Sanatorium pod klepsydrą" w reż. W. J. Hasa oraz filmy dokumentalne o życiu i twórczości ww. reżyserów. Odbył się także pokaz specjalny filmu "Kardiogram", do którego zdjęcia realizowano w Szczebrzeszynie, Brodach Małych, drodze wiodącej ze Szczebrzeszyna do Zwierzyńca oraz Zamościu. Wszystkim  uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za obecność.

          • "Zawodowy strzał w 10!"

          • W imieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Teresy Misiuk oraz Dyrektora Delegatury
            w Zamościu p. Moniki Żur serdecznie zapraszamy uczniów klasy VIII do udziału
            w spotkaniu służącym promowaniu szkolnictwa branżowego
            w dniu 29 kwietnia 2022r. Jest to kolejny element przedsięwzięcia
            "Zawodowy strzał w 10!"

            Poniżej znajduje się link do wydarzenia, które będzie zorganizowane w aplikacji Teams
            https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NjFkOWFkMWItNDliZi00ZTE2LTlkMzctOTNhNTIxNzEyMjdi%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a

          • ZEBRANIE Z RODZICAMI

          • DNIA 29.04.2022 ROKU O GODZINIE 16.00
            ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE Z RODZICAMI
            UCZNIÓW KLAS I - VII.
            ZEBRANIE DLA RODZICW UCZNIÓW KLASY VIII
            ODBĘDZIE SIĘ DNIA 05.05.2022 ROKU.
            SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

            DYREKTOR ORAZ GRONO PEDAGOGICZNE

          • Konferencja naukowa „Chrzest Polski i jego znaczenie w dziejach narodu i państwa”

          •  21 kwietnia 2022r. Pani Małgorzata Kociuba  i uczennica klasy VIII Weronika Wegrzyn wzięły udział w konferencji naukowej  dla młodzieży szkolnej pn.: „Chrzest Polski i jego znaczenie w dziejach narodu i państwa”  organizowanej przez. Urząd Wojewódzki  w Lublinie i Kuratorium Oświaty w Lublinie.Spotkanie z udziałem postaci polskiego życia naukowego było kolejnym punktem lubelskich obchodów Święta Chrztu Polski. Konferencję otworzył wojewoda lubelski Lech Sprawka. Obecna była również Agata Grula, dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.  W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyła się

            Prelegenci z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie i lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej omówili następujące zagadnienia: „Chrześcijaństwo w dziejach narodu i państwa polskiego", „Chrześcijaństwo - miejsce, czas, przebieg – w historiografii polskiej”, „Polacy w świecie wobec Sacrum Poloniae Millennium”, „Chrześcijańskie państwo wobec napływu innych religii, tożsamości - ratunek - dialog”. Głos zabrali: dr hab. Mieczysław Ryba, dr hab. Tomasz Panfil, dr Paweł Sieradzki, dr Edward Gigilewicz. Zwrócono uwagę na  rolę przyjęcia chrztu  przez Polskę  na kształtowanie tożsamości i patriotyzmu młodego czlowieka.

            J

          • AKCJA SPOŁECZNO- EDUKACYJNA "ŻONKILE"

          •  Dnia 20 kwietnia 2022r.  cała społeczność uczniowska oraz  nauczyciele i  pracownicy  naszej  szkoły wzięli czynny udział w akcji społeczno- edukacyjnej Żonkile upamiętniającej powstanie w gettcie warszawskim organizowanej przez  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

            19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. 

            Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

            – Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".

            Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

            Akcja Żonkile polegała na przeprowadzeniu zajęć o tematyce upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim na podstawie materiałów edukacyjnych przekazanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.Zajęcia zostały przeprowadzone przez wychowawców w klasach I-VIII.Uczniowie upamiętnili rocznicę wybuchu powstania w gettcie warszawskim poprzez wykonanie gazetki oraz  żółte żonkili symbolu powstania.

             

          • Życzenia

          • Pogodnych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy,
            dużo zdrowia i pogody ducha.
            Niech radość Wielkanocy napełni serca nadzieją
            i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego


            życzy
            Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
            Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE "TRADYCJE WIELKANOCNE "ORGANIZOWANYM PRZEZ MIEJSKI DOM KULTURY W SZCZEBRZESZYNIE

          •    MIŁO NAM POINFORMOWAĆ IZ UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZAJĘLI CZOŁOWE MIEJSCA W KONKURSIE "TRADYCJE WIELKANOCNE" ORGANIZOWANYM PRZEZ MDK W SZCZEBRZESZYNIE.            W KONKURSIE NA STROIK UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZDOBYLI NASTĘPUJĄCE MIEJSCA I WYRÓŻNIENIA:

             KATEGORIA KLAS I – III

            I MIEJSCE: MARTYNKA TYMCZAK, KL. I 

            KATEGORIA KLAS IV – VIII:

            II MIEJSCE: GABRIELA TYMCZAK, KL. IV

            III MIEJSCE: ANNA GŁĄB, KL. VI

            WYRÓŻNIENIE: ALAN STROPEK, KL. IV;  

            W KATEGORII KARTKA ŚWIĄTECZNA

            KATEGORIA KLASY I-III

            WYRÓŻNIENIE- GRYSHCHUK ZLATA KL.II

            KATEGORIA KLASY IV-VIII

            III MIEJSCE -EMILIA WOJCIECHOWSKA KL.VI

            Prace  uczniów kl.IV- VIII zostały wykonane pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kociuby , a klas I,II pod kierunkiem Pań Marioli Świergoń i Agnieszki Poznańskiej.

            Gratuluję wszystkim uczniom oraz  życzę dalszych sukcesów.

          • Warsztaty profilaktyczne dla klas I-III, IV-VIII

          • W dniach 07-08.04.2022r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl. 1-8 w następującej tematyce:

            "Silna mała mrówka"- klasy I-III

            "Tolerancja i szacunek, komunikacja i akceptacja" - klasa IV

            "Smutno , że aż boli " klasy V- VIII

            Silna mała mrówka kl. 1-3

            W dzisiejszym świecie dzieci często nie wiedzą na czym mają oprzeć swoją samoocenę, brakuje im realnych wzorów do naśladowania, a sztucznie kreowany świat on-line w tym nie pomaga. Zaburzona samoocena u dzieci wiąże się z wieloma negatywnymi i dalekosiężnymi konsekwencjami. Brak wiary we własne możliwości skutkuje między innymi gorszym funkcjonowaniem poznawczym, przygnębieniem i nieumiejętnością przyjmowania krytyki czy godzenia się z niepowodzeniami

            Cel warsztatów:

            • umiejętność akceptowania siebie
            • wzmocnienie pewności siebie i poczucia swojej wartości
            • budowanie motywacji i wytrwałości
            • rozwijanie tolerancji i szacunku do innych
            • budowanie pozytywnych relacji i empatycznych zachowań

            Tolerancja i szacunek , komunikacja i akceptacja - kl.IV                          

             Uczniowie poszerzyli  wiedzę i umiejętności w zakresie tego:

            • Czym jest szacunek oraz co jest potrzebne, żeby stosować go w codziennym życiu?
            • Jak szanować samego siebie i dzięki temu szanować innych?
            • Jak okazywać i przyjmować szacunek w relacjach z rówieśnikami, z rodziną, z nauczycielami?
            • Jak uprzedzenia i stereotypy wpływają na opinie i utrudniają lub zaprzepaszczają porozumienie?
            • Jak zrezygnować z agresywnych zachowań na rzecz szacunku, prawa do własnego zdania, prawa do błędu?
            • Jak używać języka pełnego szacunku zamiast ataku i agresji?
            • Jak prowadzić dialog, kiedy mamy inne punkty widzenia?                                                                                                                                                    .

            "Smutno,że aż boli"- kl.V-VIII

            Podczas warsztatów na temat: Smutno, że aż boli podjęto arcyważny problem depresji - nie tylko w świecie dorosłych, ale także  w życiu nastolatków. Pandemia oraz związana z nią izolacja społeczna, przestawienie się na inny rodzaj szkolnego funkcjonowania czy lęk o zdrowie najbliższych, jak pokazują ostatnie badania, poważnie nadwyrężyły psychiczną odporność na depresję również wśród najmłodszych. Dzięki uczestnictwu w warsztatach uczniowie poznali sposoby unikania stanów lękowych, nerwicowych, depresyjnych oraz zdobyli informację, gdzie szukać pomocy, gdy zauważą niepokojące objawy poważnych zaburzeń nastroju.

            Uczniom naszej szkoły bardzo spodobała się tematyka warsztatów i forma ich przeprowadzenia. Nieodzowna była integracja zespołów klasowych, które, po okresie izolacji, na nowo muszą odbudować zerwane więzi, zyskać zaufanie i cieszyć się odzyskaną wspólnotą

             

          • Plebiscyt Edukacyjny - I miejsce w powiecie zamojskim w kategorii Szkoła Roku

          •  Dnia 31 marca 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród
            Plebiscytu Edukacyjnego 2021 
            „Kuriera Lubelskiego".

            Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, iż Szkoła Podstawowa
            im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie zajęła

            I miejsce w powiecie zamojskim
            w kategorii
            Szkoła Roku.
            Nagrodą jest Voucher o wartości 3000 zł na promocję placówki na łamach
            „Kuriera Lubelskiego” lub serwisów internetowych.

          • I MIEJSCE W ELIMINACJACH GMINNYCH TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

          •  

            W dniu 30.03.2022 r. w Szkole Podstawowej w Niedzieliskach zostały przeprowadzone eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego.

            W wyniku rozgrywek kolejność miejsc przedstawia się następująco:

             

            PIERWSZA GRUPA WIEKOWA (uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych)

            I -  Karina Sztraus - Szkoła Podstawowa w Bodaczowie.

             

            DRUGA GRUPA WIEKOWA (uczniowie szkół podstawowych klasy 5-8)

            I -  Anna Głąb - Szkoła Podstawowa w Bodaczowie,

            II - Igor Waga - Szkoła Podstawowa w Wielączy,

            III - Weronika Węgrzyn - Szkoła Podstawowa w Bodaczowie.

             

            Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca z każdej kategorii wiekowej będą reprezentować Gminę Szczebrzeszyn na eliminacjach powiatowych.

             

          • YOUR SONG

          • Uczennica klasy 1 - Oliwka Chwiejczak została Finalistką 2 Międzynarodowego Internetowego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej 2022.
            Gratulujemy Oliwce i życzymy dalszych sukcesów.

          • AKCJA PLECACZEK DLA DZIECI Z UKRAINY

          • Uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły włączyli się w "Akcję Plecaczek" dla dzieci z Ukrainy.Zbieramy  nadal małe plecaczki dla dzieci , które zostaną zawiezione na granicę.Plecaki nie muszą być nowe, ale w dobrym stanie.Do plecaczków wkładamy: butelkę wody niegazowanej z dziubkiem, soczek z kartoniku ze słomką, mus w tubce, batonik, chusteczki higieniczne, maskotkę,  mokre chusteczki . Czekamy na  plecaczki włącz się jeszcze do akcji.

          • ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY

          • Drodzy Uczniowie,
            Dyrekcja wraz ze Społecznością Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu (BUDOWLANKA), serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty szkoły, który odbędzie się w formie on-line 21.03.2022 r. (tj. poniedziałek) od godziny 10.00 do godziny 13.00.  
            Na stronie internetowej: www.zsp4zamosc.edu.pl umieszczony zostanie specjalny link za pomocą, którego będziecie mogli połączyć się z nauczycielami i uczniami konkretnych zawodów nauczanych w ZSP4 w Zamościu.

          • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

          • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
            w Bodaczowie przyłączyła się do akcji organizowanej
            przez Urząd Miasta i Gminy Szczebrzeszyn:
            SOLIDARNI Z UKRAINĄ.

            W ramach pomocy poszkodowanym  przeprowadzona została zbiórka:
            - żywności
            - środków czystości i higieny osobistej
            - pieluszek jednorazowych, chusteczek nawilżonych
            - opatrunków, kremów pielęgnacyjnych dla dzieci, kremów do rąk,
            szamponów, ręczników papierowych, oliwek i płynu do mycia dla dzieci
            - koców oraz spodni dresowych.


            Bardzo się cieszymy, że wszystkie zebrane przesz Szkołę produkty zostały dostarczone na Ukrainę.

          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy wyklętych. W  tym  dniu  w naszej szkole odbył się uroczysty apel podczas którego oddaliśmy cześć tym znanym i tym bezimiennym bohaterom, dla których niepodległość Ojczyzny była ważniejsza niż zaszczyty, stanowiska czy wygodne i spokojne życie. Podejmując decyzję o dalszej walce w podziemiu niepodległościowym narażali się na tortury, śmierć, wieloletnie więzienie i społeczne odrzucenie, ryzykowali bezpieczeństwo najbliższych. Przez lata pamięć o nich była fałszowana. Opluwani przez komunistycznych aparatczyków i PRL-owskich karierowiczów mieli zostać wykreśleni z historii. Grzebani w bezimiennych grobach mieli zniknąć na zawsze… Uczniowie klasy VII i VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Kociuby i ks.Mateusza Wojdy przygotowali uroczysty apel aby uczcić i  przybliżyć mlodzieży losy Żołnierzy Wyklętych. Była to dla nas piękna lekcja historii.