• Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

          • Drodzy Uczniowie
            Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie

            Roku Szkolnego 2020/2021,
            które odbędzie się dnia 25 czerwca 2021r. o godz.:
            9.15 – dla klas I-III
            10.00 – dla kl. IV, V i VI
            11.00 – dla kl. VII – VIII


            Dyrektor i Grono Pedagogiczne
            Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie

          • HONOROWA ODZNAKA ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ OKRĘGU ZAMOŚĆ

          • Nauczycielka naszej Szkoły - Pani Małgosia Kociuba otrzymała odznaczenie „Honorową Odznakę Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość” przyznawaną za szczególne zasługi na rzecz krzewienia postaw patriotycznych oraz współpracę przy realizacji projektów patriotycznych, w tym zrealizowanego w ubiegłym roku przedsięwzięcia pn. „Niezłomni Żołnierze Zamojszczyzny – żywa lekcja patriotyzmu” współfinansowanego  ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.
            Uroczystość wręczenia odznaczenia miała miejsce  
            dnia 11 czerwca 2021r. na terenie Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. mjr. Armii Krajowej im. mjr. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu (Bondyrz 183a, Gmina Adamów).

            Jest mi niezmiernie miło, iż nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie otrzymał „Honorową Odznakę Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość”. Tak ważne dla nauczyciela, jak i dla Szkoły wyróżnienie.
            Serdecznie gratuluję Pani Małgosi Kociubie.

            Anna Budenko
            Dyrektor

          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          • Dnia 7 czerwca 2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bodaczowie uczestniczyli w  spotkaniu
            z policjantem Komendy Miejskiej Policji w Zamościu  Panem Aspirantem Dariuszem Kuropatnickim. W klasach 1-3 tematem spotkania  był bezpieczny wypoczynek dzieci podczas wakacji oraz zagrożenia i niebezpieczeństwa na które narażeni są najmłodsi uczniowie w codziennych sytuacjach. Na spotkaniu z uczniami klas 4-8 Pan Aspirant mówił o substancjach psychoaktywnych, niebezpieczeństwie w sieci, przejawach przemocy, hejcie wśród rówieśników oraz konsekwencjach wynikających z tego typu zachowań. O tym, iż osoby nieletnie za swoje czyny - niezgodne z prawem również ponoszą odpowiedzialność przed sądem rodzinnym
            i nieletnich.
            Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Zadawali dużo pytań. Mieli możliwość wzięcia udziału w zainscenizowanych przez Pana Kupropatnickiego scenkach „Jak zachować się podczas spotkania z obcym?”.

            Bardzo dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu za współpracę.

            Anna Budenko
            Dyrektor

             

          • FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "W SŁUŻBIE NIEPODLEGŁEJ. DZIAŁALNOŚĆ ZIEMIAN NA RZECZ PAŃSTWA I SPOŁECZEŃSTWA W DWUDZIESTOLECIU MIĘDZYWOJENNYM”.

          • 1 czerwca 2021 r. odbył się ogólnopolski etap konkursu „W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym” ,w  którym  wzięli  udział uczniowie naszej szkoły: Olga Sawczuk, Weronika Węgrzyn ( obie z klasy  VII) i Bartłomiej Matyjaszek ( klasa VIII). Uczniowie  wykonali pracę multimedialną na temat działalności na rzecz  państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym  hrabiego Maurycego  Zamoyskiego.   Uczniowie zajęli III miejsce zostając laureatami tego konkursu. Uczniowie   przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kociuby.

            Konkurs był organizowany był przez  Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej –Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie.

             

            Celem konkursu było:

            :1)przywrócenie pamięci o roli społecznej, politycznej i kulturalnej ziemiaństwa, jego aktywności w przestrzeni publicznej w latach 1918-1939;

            2)poznawanie i dokumentowanie często trudnej i dramatycznej historii ziemian;

            3)poznawanie i utrwalanie wartości etycznych polskiego ziemiaństwa jako wartości aktualnych i pożądanych dla współczesnego społeczeństwa;

            4)poznawanie i dokumentowanie roli ziemian w kształtowaniu świadomości narodowej społeczeństwa;

            5)kształtowanie umiejętności poszukiwania i analizowania oraz krytycznego podejścia do zgromadzonych informacji zawartych w różnych źródłach;

            6)rozwijanie pasji badawczej uczniów;

            7)odkrywanie inspirujących przykładów postaci historycznych wywodzących się z warstwy ziemiańskiej i dokumentowanie znaczenia historycznego mało znanych miejsc związanych z tą warstwą społeczną.

            Konkurs składał się z trzech etapów : szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

            Zmagania finałowe  naszych uczniów polegały  na 10 – minutowym wystąpieniu  ustnym    podczas którego zaprezentowali  swoją pracę - – uzasadniając  wybór tematu, przedstawiając pracę, dokonuje analizy i oceny zebranego materiału źródłowego oraz odpowiadali na pytania dotyczące ich  pracy. Przedmiotem oceny komisji była wyłącznie ustna prezentacja pracy i udzielone przez uczestnika odpowiedzi.

             

            Laureatom  oraz opiekunowi uczniów  dziękujemy  i wyrażamy wdzięczność za wkład w promocję historii ziemiaństwa polskiego w XX wieku.

          • #challengeniebieskiemotyle2021

          • Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie Pani mgr Jolancie Szpunar za nominację. Wyzwanie przyjęte.

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie nominuje:

            1. Panią mgr Lidię Sternik – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu

            2. Panią mgr Edytę Nieśpiał – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie,

            3. BKS Bodaczów.

            Celem Akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem  i ich rodzinom.

            Wystarczyło:

            1. Ubrać się na niebiesko.

            2. Wykonać pracę plastyczną lub dowolną aktywność wg własnej inwencji twórczej.

            3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw. onmicrosoft. com „taniec motyla"

            4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

            5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

            6. Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.

                

             

          • Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

          • 18 maja 2021r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie odbył się finał I edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II ,,Jan Paweł II Wielki 1920 – 2005” w którym  wzięly również udział uxzennice naszej szkoły; Olga sawczuk i Weronika Wegrzyn( obie z klasy VII).Uczennice do konkursu przygotowała p.Ewa Oszmaniec

            Celem konkursu było m.in.:

            • uczczenie 101. rocznicy urodzin Karola Wojtyły,
            • popularyzacja wiedzy o życiu i świętości Jana Pawła II,
            • rozbudzenie zainteresowania wśród młodzieży osobą Papieża – Polaka,
            • motywowanie do naśladowania św. Jana Pawła II,
            • pielęgnowanie pamięci o św. Janie Pawle II,
            • integracja szkół.

            Zmagania finałowe polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań o charakterze otwartym, dotyczących życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Nasz  uczennica Olga sawczuk - w zmaganiach konkursowych zajęła III miejsce , czego z całego serca gratulujemy!

            Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i otrzymali  pamiątkowe dyplomy oraz książki.

            Dalsze zmagania już za rok!

          • "TYDZIEŃ ULGI"

          • Drodzy Uczniowie,
            Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie przystąpiła do Akcji „Tydzień Ulgi” zainicjowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W ramach kampanii, przez pierwszy tydzień powrotu uczniów do szkoły (w dniach 17.05.2021 – 24.05.2021), nie będzie sprawdzianów, pytania na lekcji oraz zadawania prac domowych.

            Do zobaczenia w szkole 

          • NAUCZANIE HYBRYDOWE W KLASACH IV-VIII

          • Drodzy uczniowie,
            Od dnia 17.05.2021r. do 28.05.2021r. w klasach IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie wprowadza się hybrydowy tryb nauczania. Zajęcia prowadzone będą zgodnie z planem lekcji przydzielonym poszczególnym klasom. W klasach I-III nauka odbywa się w trybie stacjonarnym.
            Proszę zapoznać się z harmonogramem lekcji dla poszczególnych klas znajdującym się w załączniku.

            Zarzadzenie_str.1(2).pdf
            Zarzadzenie_str.2(2).pdf

          • Konkurs ogólnopolski " W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu miedzywojennym.

          •  

             

             

             

            Miło nam poinformować  iż uczniowie naszej szkoły zostali  laureatami wojewódzkiego konkursu "W służbie niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym" zakwalifikowali się  do etapu ogólnopolskiego który odbędzie  się w Krakowie na przełomie maja i czerwca.

            O to wyniki  ogłoszone przez IPN w Lublinie.

            Kategoria Szkoła Podstawowa: praca multimedialna

            1. Sawczuk Olga, Węgrzyn Weronika, Matyjaszek Bartłomiej- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie, praca pt."Maurycy Zamoyski w służbie dla niepodległej"

            2. Eman Shaban Saad- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie, praca pt."Działalność ziemianina Seweryna Pulikowskiego we wspomnieniach"

            3. Kacper Klecha, Kacper Resztak, Krzysztof Piotrowski - Szkoła Podstawowa w ZSO im. W. Jagiełły w Urzędowie, praca pt. "Adam Piasecki z Popkowic w służbie niepodległej"

            Uczniowie przygotowywali pracę pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kociuby.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wyniki Gminnego Konkursu na plakat pt. "230 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja"

          • Dnia 29  kwietnia 2021r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na plakat pt. "230 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja", na który wpłynęły 34 prace plastyczne i graficzne w dwóch kategoriach wiekowych.

            Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

            W kategorii szkoła podstawowa kl. I-IV

            II miejsce zajął  Hubert Todys

            W kategorii szkoła podstawowa kl. V- VIII

            I miejsce zajął Michał Misiarz kl.VII

            III miejsce zajął Natalia Kaszyca kl. VI

            wyróżnienie Natalia Pić kl. VI

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

          • Nauczanie hybrydowe

          • Drodzy Rodzice,
            Od poniedziałku 26.04.2021r. do piątku 30.04.2021r. w klasach I-III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie wprowadza się hybrydowy tryb nauczania.
            Zajęcia prowadzone będą  zgodnie z planem lekcji przydzielonym poszczególnym klasom.

            Proszę zapoznać się z Zarządzeniem.
            Zarzadzenie_str.1(1).pdf
            Zarzadzenie_str.2(1).pdf

            Harmonogram prowadzenia zajęć w trybie hybrydowym:

            Od dnia 26.04.2021r. do dnia 27.04.2021r.: (poniedziałek/ wtorek)

            1. Klasa I – nauka w trybie stacjonarnym (na terenie szkoły).
            2. Klasa II – nauka w trybie stacjonarnym (na terenie szkoły).
            3. Klasa III – nauka w trybie zdalnym (z domu ).

            Od dnia 28.04.2021r. do dnia 30.04.2021r.: (środa/ czwartek/ piątek)

            1. Klasa I – nauka w trybie zdalnym (z domu ).
            2. Klasa II – nauka w trybie zdalnym (z domu ).
            3. Klasa III – nauka w trybie stacjonarnym (na terenie szkoły).
          • Konkurs fotograficzny " Śladami wiosny" 

          •                       "Marcowe niespodzianki" Kacper Głąb                       Anna Głąb   "Pod zimową pierzynką"                                                            

                 W dniu 8 kwietnia 2021 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod nazwą  „Śladami Wiosny” zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie. Celem Konkursu  było rozbudzenie zainteresowań własnym miejscem zamieszkania, uwrażliwienie na piękno pory roku jaką jest Wiosna oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej i zainteresowań fotografowaniem.  Miło nam poinformować iż uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca:  Kacper Głąb  zajął III miejsce  a Ania Głąb otrzymala wyróżnienie.

            O  to prace naszych uczniów , którzy brali udział w konkursie.Gratulujemy.

            Iza  Pikuzińska "Pszczoła i krokus"                                        Weronika Wegrzyn " Wiosna puka do drzwi"

          • Wideokonferencja „Rodzic pierwszym doradcą”

          • Dnia 20 kwietnia o godz. 17.00 odbyła się wideokonferencja „Rodzic pierwszym doradcą” dla rodziców uczniów klasy VIII zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia związane z procesem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz wyborem dalszego etapu kształcenia przez uczniów. Rodzice mieli możliwość zadawania pytań ekspertom do spraw doradztwa zawodowego oraz Pani Kurator.