• Bal Ósmoklasisty

          • 3 czerwca uczniowie kończący naszą szkołę bawili się na Balu Ósmoklasisty. Imprezę rozpoczął tradycyjny polonez w wykonaniu absolwentów. Po części oficjalnej odbyła się dyskoteka. Ten wspaniały wieczór na długo pozostanie w pamięci uczestników.

          • Ogólnopolski konkurs "Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja".

          • 2 czerwca 2023 r. w Nowym Dworze w Goszczycach odbył się ogólnopolski etap konkursu "Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja". Uczennica klasy VII Anna Głąb i uczeń klasy VIII Kacper Głąb przedstawili komisji konkursowej pracę "Hrabia Maurycy Zamoyski - patriota, filantrop, znawca sztuki" i zdobyli tytuł finalistów konkursu.

             

            Gratulujemy sukcesu!

             

          • XXV Festiwal Piosenki "Rozśpiewany Chrząszcz"

          • Miło nam poinformować, że uczeń klasy V - Alan Stropek, otrzymał wyróżnienie w kategorii III podczas organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie XXV Festiwalu Piosenki "Rozśpiewany Chrząszcz".

            Serdecznie gratulujemy!

          • Międzyszkolny Konkurs "Baw się i bądź bezpieczny"

          • Dnia 31 maja 2023 roku  szkoła po raz drugi zorganizowała Międzyszkolny konkurs „Baw się i bądź bezpieczny”. W każdej szkole odbyły się także spotkania z przedstawicielem POLICJI, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie danej szkoły.

            Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z czterech szkół z naszej gminy: SP nr 1 w Szczebrzeszynie, SP n3 w Szczebrzeszynie, SP w Wielączy Kolonii  oraz SP w Bodaczowie.

            Konkurs składał się z 4 części. Były to:

            1. Test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
            2. Puzzle – ułożenie obrazka z małych elementów.
            3. Ułożenie wierszyka na temat bezpieczeństwa na drodze.
            4. Namalowanie ilustracji „Bezpieczna droga do szkoły”

            Komisja w składzie: starszy aspirant ZKP  Dariusz Kuropatnicki, sekretarz miasta i gminy pani Beata Trochimiuk oraz dyrektor SP w Bodaczowie pani Anna Budenko po sprawdzeniu wszystkich zadań konkursowych przyznała:

            1 miejsce-  SP nr 1 w Szczebrzeszynie – dwóm grupom,

            2 miejsce-  SP w Bodaczowie

            3 miejsce – SP W Wielączy Kolonii oraz SP nr 3 w Szczebrzeszynie

             

            Uczniowie biorący udział w konkursie dostali piękne nagrody.

             

          • Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny "Mistrz Słowa"

          •  

            W dniu 29.05.2023r. odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Frazeologicznego "Mistrz Słowa". Wzięli w niej udział uczniowie klas V-VII szkół z terenu gminy Szczebrzeszyn.

            Główne cele Konkursu to:

            a) propagowanie wśród uczniów znajomości frazeologizmów,

            b) podnoszenie kompetencji językowych z wykorzystaniem polskiej frazeologii,

            c) zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych,

            d) pogłębianie zainteresowań, poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów,

            e) pobudzanie kreatywności,

            g) propagowanie kultury języka polskiego.

            Konkurs objęty został honorowym patronatem Burmistrza Szczebrzeszyna Pana Henryka Mateja.

             

          • Dzień Matki - zajęcia świetlicowe

          • Dzień Matki - taki tytuł miały zajęcia świetlicowe w tym tygodniu. Z okazji tego wyjątkowego święta powstały piękne prace plastyczne (kwiaty, laurki, obrazki, serduszka), które wręczymy naszm mamom w Dniu Matki, dziękując za ich bezinteresowną miłość, cierpliwość i  życzyć im jak najwięcej uśmiechu każdego dnia.

          • Inscenizacja "Legenda o rzece Wieprz"

          • Dnia 18 maja 2023 r. uczniowie klasy IV prezentowali swoje aktorskie talenty. W ramach zajęć Szkolnego Klubu Miłośników Historii uczniowie przygotowali inscenizację legendy regionalnej o rzece Wieprz, do której napisali scenariusz. Młodzi aktorzy zaangażowali sie w swój występ nie tylko znakomitą interpretacją tekstu, ale równiez odpowiednią charakteryzacją, kostiumami, dekoracją, choreografią oraz przygotowanymi rekwizytami. Bardzo profesjonalnie wczuli się w powierzone im role. Swoimi zdolnościami aktorskimi podzielili się z uczniami klas I-III. Była to dla nich i młodszych kolegów wspaniała lekcja historii regionalnej.

          • Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces"

          • Miło nam poinformować, że  uczennice naszej szkoły - Oliwia ChwiejczakMartyna Tymczak zakwalifikowały się do regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Wygraj Sukces", przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. Jego organizatorem jest Tarnobrzeski Dom Kultury, Studio Pro-Media oraz kilkadziesiąt ośrodków kultury w całym kraju.

             

            Gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnym etapie!

             

          • Spotkanie z policjantem

          • 11 maja w ramach przygotowań do Międzyszkolnego Konkursu "Baw się i bądź bezpieczny" uczniowie klas I-III spotkali się z aspirantem Dariuszem Kuropatnickim. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomniał o korzyściach wynikających z noszenia elementów odblaskowych i zachęcał uczniów do wyposażenia plecaków w elementy odblaskowe. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, udzielały odpowiedzi na pytania oraz dzieliły się spostrzeżeniami i uwagami na temat bezpieczeństwa na drogach oraz w czasie zabaw z kolegami.

          • Konkurs literacki "Zamość z dreszczykiem"

          • Uczennica klasy V Weronika Grechuta zajęła III miejsce w konkursie literackim "Zamość z dreszczykiem" organizowanym przez II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu.

            Celem konkursu było promowanie miasta oraz rozwijanie talentów literackich. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu opowiadania grozy lub fantasy, którego akcja rozgrywa się w Zamościu.

             

            Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów!

          • Zajęcia świetlicowe "Polskie Symbole Narodowe"

          • Polskie Symbole Narodowe - taki tytuł miały zajęcia świetlicowe w tym tygodniu. Z okazji Dnia Flagi oraz 232. rocznicy Konstytucji 3 Maja powstały piękne prace plastyczne. To był czas refleksji i zadumy nad ważnymi wydarzeniami z historii naszej Ojczyzny.

          • Podsumowanie II edycji Kampanii Edukacyjnej "Mały może więcej"

          • 27 kwietnia 2023 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu Kampanii Edukacyjnej „Mały może więcej, czyli przyroda w Twoich rękach” w Roztoczańskim Centrum Monitoringu i Nauki w Zwierzyńcu. Podczas uroczystości odbyła się projekcja filmu o przebiegu kampanii edukacyjnej (zaprezentowano akcję sprzątania otuliny RPN w ramach obchodów Dnia Ziemi 2023,  w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły). Uczniowie otrzymali podziękowanie dla szkoły oraz certyfikat udziału w tak ważnym przedsięwzięciu. Uczestnicy imprezy brali również udział przejściu terenowym na Białą Górę.

        • Spotkanie z Rodzicami
          • Spotkanie z Rodzicami

          • Drodzy Rodzice!

            Dyrektor Szkoły, wychowawcy i nauczyciele zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w dniu  27.04.2023 r. (czwartek) o godz. 16.00 w budynku Szkoły.

          • Dzień Ziemi 2023 „Zainwestuj w naszą planetę"

          • Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, który często nazywany jest też Międzynarodowym Dniem Matki  Ziemi.

            Celem tego wydarzenia jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości.

            Musimy być świadomi, że to nasze osobiste zaangażowanie – czyli właśnie inwestowanie w naszą planetę, jest konieczne, aby ją chronić, jest receptą na lepszą przyszłość.

            Dzień Ziemi to także sposobność do zwiększania naszej świadomości, do spostrzeżenia wpływu jaki wywieramy na przyrodę, do spostrzeżenia efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, gleby, zmniejszenie bioróżnorodności, czy wreszcie globalne ocieplenie.

            Ochrona lub ratowanie Ziemi jest dużym wyzwaniem, ale prawdopodobnie każdego dnia robimy dla niej więcej, niż nam się wydaje.

            W jaki sposób dziecko może zadbać o środowisko?

            Segreguj śmieci:

            1.    Oszczędzaj papier, zbieraj makulaturę.

            2.    Używaj butelek zwrotnych, szkło wyrzucaj do specjalnie oznaczonych pojemników.

            3.    Unikaj kupowania rzeczy z plastiku,  na zakupy zabieraj ze sobą reklamówki.

            4.    Zużyte baterie umieszczaj w specjalnie oznaczonych do tego celu miejscach.

            Międzynarodowy  Dzień Ziemi 2023 w Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej w Bodaczowie rozpoczęliśmy 21 kwietnia 2023 r.. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w porządkowanie najbliższej okolicy. Najmłodsi zbierali śmieci w pobliżu szkoły natomiast starsze klasy wyruszyły pod opieką nauczycieli do porządkowania terenu naszej miejscowości.

            Kolejnym ważnym wydarzeniem  był udział naszych uczniów w projekcie  „Mały może więcej, czyli przyroda w twoich rękach”. 21 kwietnia 2023 uczniowie klasy 7 uczestniczyli  w akcji sprzątania otuliny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.

             

             

             

          • Ogólnopolski Konkurs „Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja”

          • 21 kwietnia 2023 r. zakończył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja”, w którym brali udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

            Celem konkursu jest:

            1. przywrócenie pamięci o roli społecznej, politycznej i kulturalnej ziemiaństwa, jego aktywności w przestrzeni publicznej w latach 1918-1939;
            2. poznawanie i dokumentowanie często trudnej i dramatycznej historii ziemian;
            3. poznawanie i utrwalanie wartości etycznych polskiego ziemiaństwa jako wartości aktualnych i pożądanych dla współczesnego społeczeństwa;
            4. poznawanie i dokumentowanie roli ziemian w kształtowaniu świadomości narodowej społeczeństwa;
            5. kształtowanie umiejętności poszukiwania i analizowania oraz krytycznego podejścia do zgromadzonych informacji zawartych w różnych źródłach;
            6. rozwijanie pasji badawczej uczniów;
            7. odkrywanie inspirujących przykładów postaci historycznych wywodzących się
              z warstwy ziemiańskiej i dokumentowanie znaczenia historycznego mało znanych miejsc związanych z tą warstwą społeczną.

            Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły - Kacper Głąb i Anna Głąb zostali finalistami etapu wojewódzkiego konkursu w kategorii: Praca multimedialna, uczniowie szkół podstawowych.

            Etap ogólnopolski konkursu odbędzie się 2 czerwca 2023 r. w progach Nowego Dworu w Goszycach.

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • „Lubelska Próba przed Egzaminem Ósmoklasisty". Edycja 2022/2023

          • W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2023 r. najstarsi uczniowie z naszej szkoły przystąpili do  „Lubelskiej Próby przed Egzaminem Ósmoklasisty” organizowanej przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Ósmoklasiści rozwiązywali próbne testy z języka polskiego, matematyki oraz z języka angielskiego.

            Arkusze egzaminacyjne zostały opracowane  zgodnie z podstawą programową i zawierały wymagania egzaminacyjne.

            Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

          • Hufcowa Wyprawa Pamięci do Warszawy

          • Dnia 15 kwietnia 2023 r. harcerze 4. Drużyny Harcerskiej „Morusy” uczestniczyli w Hufcowej Wyprawie Pamięci do Warszawy. Razem z przedstawicielami innych drużyn Hufca Zamość odwiedzili miejsca związane udziałem harcerzy Szarych Szeregów w  Powstaniu Warszawskim 1944 r.

            W trakcie wycieczki harcerze poznawali historię Szarych Szeregów. Zobaczyli:

             - miejsce akcji pod Arsenałem.

            - Powązkowski Cmentarz Wojskowy – Kwatera Brzozowych Krzyży.

            - Muzeum Powstania Warszawskiego.

            - Grób Nieznanego Żołnierza.

            - Plac Krasińskich, gdzie przy skrzyżowaniu z ul. Długą znajduje się właz do kanału, którym przed kapitulacją Starego Miasta do Śródmieścia i na Żoliborz ewakuowało się kilka tysięcy żołnierzy i cywilów.

             - Pomnik Powstania Warszawskiego,

            - Pomnik Małego Powstańca.

             

          • Zajęcia edukacyjne „W krainie mszarów i szuwarów” w RPN

          •  

            30 i 31 marca 2023 r. uczniowie  klas IV – VII  naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  w ramach  V edycji projektu: „Ochrona gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze Roztoczańskiego Parku Narodowego”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem  „W krainie mszarów i szuwarów”.

            W ramach zajęć uczniowie obejrzeli wystawę tematyczną „W krainie jodły,  buka i tarpana”. Jest to wyjątkowa ekspozycja, która  prezentuje różnorodne środowiska RPN. Ten  niepowtarzalny, multimedialny spektakl, wzbogacony odpowiednią scenografią, światłem i dźwiękiem pokazał dzieciom świat przyrody Parku i Roztocza. Uczniowie  obejrzeli również  film edukacyjny o walorach Roztoczańskiego Parku Narodowego.

            Po zajęciach w Ośrodku Muzealnym RPN-u uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych na terenie parku.