Dzień 11 listopada to ważna data dla każdego Polaka - symbol wolności, miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i wytrwałości. W celu upamiętnienia 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bodaczowie przedstawili uroczystą Akademię
99 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
Konkurs literacki "List do koleżanki lub kolegi"
W dniu 20 października 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "List do koleżanki lub kolegi", którego organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Szczebrzeszynie. W konkursie, zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów, wzięło udział 94 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.
Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas IV-VI uczennica klasy IV- Amelia Kuźma zajęła II miejsce a uczeń klasy V - Kacper Kiryło otrzymał wyróżnienie.
I ETAP KURATORYJNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Dnia 24 paździenika 2017r. czternastu uczniów naszej Szkoły przystąpiło do I ETAPU KURATORYJNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Maksymalnie można bylo uzyskać 30 punktów. Aby zakwalifikować sie do II etapu konkursu uczniowie musieli uzyskać co najmniej 80% prawidłowych odpowiedzi.
Do II etapu zakwalifikowali się: Miłosz Obszyński (kl.VII) oraz Szymon Mach (kl.VI).
Gratulujemy naszym uczniom!
WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU KURATORYJNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
W dniu 20.10.2017r.odbył się etap szkolny kuratoryjnego konkursu historycznego w którym udział wzięło 13 uczniów klas V-VII. Zestaw konkursowy składał się z 13 zadań .Uczniowie za prawidłowe rozwiązanie zadań mogli uzyskać 30 pkt.Do drugiego etapu - okręgowego zakwalifikowali się następujacy uczniowie uzyskując następującą ilość punktów:
WYNIKI UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH
DO DRUGIEGO ETAPU
KURATORYJNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
Lp. Imię i nazwisko ucznia Wyniki 1. Szymon Węgrzyn 30 pkt. 2. Dawid Duda 28 pkt. 3. Marcin Barwiński 28pkt. 4. Michał Kasprzycki
26pkt. 5. Miłosz Obszyński 25 pkt. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
Zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczne uczniów klasy I
Zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczne uczniów klasy I
odbywają się w ramach projektu: „Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn”. Uczęszcza na nie 10 uczniów i są prowadzone przez p. Mariolę Świergoń.
Celem zajęć jest rozbudowanie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów poprzez trafność i efektywność stosowanych metod, środków i organizacji zajęć. Aby pobudzić zainteresowanie uczniów, umiejętność abstrakcyjnego myślenia i logicznego rozumowania na zajęciach stosowane są różne łamigłówki, krzyżówki, rebusy i inne gry matematyczne. Uczniowie na zajęciach spędzają czas bawiąc się , a jednocześnie doskonalą sprawność obliczeń. Umiejętność rozwiązywania zadań a także kształtują wyobraźnię geometryczną. Uczniowie aktywnie i chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach.
Zajęcia wyrównawcze z matematyki w klasie III
Projekt „ Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn”
Na zajęcia uczęszcza 8 uczniów, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Podjęte działania są dostosowane do możliwości edukacyjnych uczniów i służą realizacji założonych celów. Podczas zajęć stosuję indywidualizację pracy z każdym dzieckiem. Zadania dostosowane do możliwości poszczególnych dzieci zapewniają poprawne wykonywanie ćwiczeń, odniesienie sukcesu. Poprzez wykorzystanie różnorodnych metod i środków dydaktycznych uczniowie spędzają czas bawiąc się i jednocześnie ucząc. Kształtują pojęcia, rozwijają umiejętności matematyczne, doskonalą porównywanie, segregowanie, koncentrację, spostrzegawczość. Bardziej rozumieją celowość uczenia się matematyki, wykorzystania jej w praktyce. Na miarę swoich możliwości uczą się przezwyciężania stresu, radzenia sobie z niepowodzeniami.
W wyniku realizacji programu uczniowie coraz lepiej będą wykonywać cztery podstawowe działania matematyczne, posługiwać się słownym i cyfrowym zapisem liczb, czytać, analizować i rozwiązywać łatwiejsze zadania z treścią, znać figury geometryczne, rozpoznawać linie proste, krzywe i łamane, kreślić, mierzyć i porównywać odcinki. Będą potrafić dokonać łatwiejszych obliczeń pieniężnych, zegarowych, kalendarzowych, odczytywać wskazań termometru.
Uczniowie bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia. Biorą w nich aktywny udział.
KONKURS LITERACKI
Dwóch uczniów naszej szkoły - Miłosz Obszyński z kl. VII i Kacper Kiryło z kl. V zostało laureatami, organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną
w Szczebrzeszynie, konkursu literackiego „Szczebrzeszyn za 150 lat” - Kacper zajął III miejsce, Miłosz otrzymał wyróżnienie.
Celem konkursu było napisanie, utrzymanego w konwencji szeroko rozumianej fantasy, opowiadania fantastycznego, przedstawiającego wizję Szczebrzeszyna za 150 lat. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu w dniu 16.10.2017r. chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
REGIONALNY KONKURS PLASTYCZNY "POCZTÓWKA Z ROZTOCZA"
Dnia 26 września 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbyło się podsumowanie regionalnego projektu "Oblicza Roztocza" - przedsięwzięcia zrealizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu oraz grupę nieformalną Animatorzy Zmiany, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Głównym celem projektu było propagowanie twórczości artystycznej młodych ludzi, popularyzacja najcenniejszych wartości przyrodniczych i kulturalnych regionu.
Uroczystość rozpoczęła pani dr Dorota Mach - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, która wprowadziła zaproszonych gości w tematykę projektu i przybliżyła jego ideę. Następnie przedstawiła poszczególne elementy przedsięwzięcia: warsztaty fotograficzne, w których uczestniczyła młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, spotkanie autorskie skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz dwa regionalne konkursy: plastyczny „Pocztówka z Roztocza” - skierowany do uczniów szkół podstawowych i fotograficzny „Roztocze w obiektywie”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Kolejnym punktem programu była prelekcja pana Marka Marcoli „Roztocze znane i nieznane”, w czasie której zabrał uczestników w niezwykłą podróż po naszej „Małej Ojczyźnie”.
W finale projektu wzięli udział uczestnicy konkursu plastycznego i fotograficznego wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście.
W konkursie plastycznym „Pocztówka z Roztocza” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych czterech powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.W kategorii klas IV-VIII wpłynęły 34 prace.
Uczennica naszej szkoły Maria Świst otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
„ Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn”
W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie przystąpiła do realizacji projektu „ Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Głównym celem projektu jest podniesienie kształcenia ogólnego w szkołach poprzez realizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dla uczniów oraz kursów zawodowych dla nauczycieli.
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY LITPOLUKRBRIG "SOJUSZNICZE ŻOŁNIERSKIE MISJE GWARANTEM POKOJU NA ŚWIECIE"
Uczennice naszej szkoły Maria Świst uczennica klasy VII i Kamila Szyduczyńska uczennica klasy V otrzymały nagrody w wojewódzkim konkursie plastycznym Lipolukrbrig "Sojusznicze armie gwarantem pokoju na świecie" organizowanym przez Wielonarodowa Brygada Lipolukrbrig w Lublinie. Gratulujemy.
Spotkanie z Panem Pawłem Kozłowskim
Dnia 15 września uczniowie naszej szkoły spotkali się z Panem Pawłem Kozłowskim - właścicielem „Pasieki Leśny Sad”. Podczas spotkania poznały zalety miodu, dowiedziały się dużo na temat wartości odżywczych i właściwości leczniczych tego produktu.
Pan Paweł mówił między innymi o tym – w jaki sposób pszczoły pomagają ludziom, o apiterapii – czyli leczeniu różnych chorób produktami pszczelimi. Uczniowie znaleźli odpowiedź na pytania:
- Jak długo żyje pszczoła?
- Ile pszczół znajduje się w przeciętnej rodzinie w ulu?
- Jak pszczoły widzą i w jaki sposób odnajdują ul – a także jak daleko od swojego ula latają?
Pod koniec spotkania miała miejsce degustacja miodu. Uśmiechnięte buzie świadczyły o tym, że miodek był przepyszny.Serdecznie zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.
Anna Budenko
"Trzymaj formę"
- Szkoła Podstawowa w Bodaczowie przystąpiła do programu "Trzymaj formę", którego głównymi celami są:
1. Edukacja młodzieży szkolnej w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję aktywności fizycznej, zasad zdrowego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.
2. Poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, zachowań konsumenckich, dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych.
3. Uświadomienie uczniom potrzeby aktywności fizycznej (zarówno w ramach zajęć szkolnych, jak i rekreacji) i jej wpływu na
zdrowie.
4. Nauczenie młodzieży podstawowych zasad dopasowania sposobu odżywiania do stylu życia (zróżnicowana i zbilansowana energetycznie dieta - posiłek wartościowy, a nie kaloryczny).Konsekwencją realizacji programu ma być poprawa stanu zdrowia młodych ludzi poprzez świadome wybieranie zdrowej żywności, stosowanie zasad zbilansowanej diety i wzrost aktywności fizycznej.
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Dnia 15 września (w piątek)o godzinie 16.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Bodaczowie odbędzie się spotkanie z Rodzicami, na które serdecznie zapraszamy.
Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne
Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego
Na początku nowego roku szkolnego w naszej szkole przeprowadzona została akcja Narodowego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. W czasie spotkania w holu głównym Szkoły przedstawiono uczniom postać Stanisława Wyspiańskiego oraz odczytano fragmenty "Wesela". Całe wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich uczestników.
Rok Szkolny 2017/2018 czas zacząć.
Dnia 4 września w budynku Szkoły Podstawowej w Bodaczowie odbyła się uroczysta inauguracja nowego Roku Szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor Barbara Rokosz powitała bardzo serdecznie wszystkich uczniów, rodziców oraz Grono Pedagogiczne. Po krótkiej części artystycznej – uczniowie bardzo chętnie spotkali się w klasach z wychowawcami oraz przyjaciółmi. Zapoznali się między innymi z planem lekcji oraz wrażeniami z minionych wakacji.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców oraz gości
na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018,
które odbędzie się dnia 4 września 2017 r.
o godz. 9.15 w budynku Szkoły Podstawowej w Bodaczowie.Msza Święta w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa
w Klemensowie będzie o godzinie 8.00.Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie
Zakończenie Roku Szkolnego
Dnia 23 czerwca o godzinie 9.15 w budynku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie odbędzie się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017.
Msza Św.w Kościele Najświętego Serca Pana Jezusa w Klemensowie rozpocznie sie o godz. 8.00.
Serdecznie zapraszamy
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
VII OGÓŁNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "BEZPIECZNIE NA WSI TO PODSTAWA- ŚRODKI CHEMICZNE TO NIE ZABAWA"
Uczeń klasy V Szymon Mach otrzymał wyróżnienie w etapie regionalnym VII-ego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi to podstawa- środki chemiczne to nie zabawa” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zamościu.
Gratulujemy i życzymy wiele sukcesów!
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "DZIEJE POLSKI W LEGENDACH"
Uczennica klasy VI Maria Świst wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Dzieje Polski w Legendach' organizowanym przez Szkołę Podstawową nr.1 w Szczebrzeszynie i zajęła I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!.
Wycieczka do Kazimierza i Wąwolnicy
Dnia 19 czerwca 2017 r. odbyła się wycieczka dzieci Pierwszokomunijnych do Kazimierza i Wąwolnicy.
Wszyscy uczestnicy zapoznali się z historią Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Ponadto mieli możliwość udziału we Mszy Świętej sprawowanej przez Księdza Pawła Dynakę oraz Wikariusza z tamtejszej Parafii.Dużo radości wszystkim uczestnikom wycieczki sprawił rejs statkiem po Wiśle, zwiedzanie Kazimierza, a także spacer po Starym Mieście w Lublinie i spotkanie z Muzykami Zespołów: Miglanc oraz Lili. Młodzi ludzie z wielką pasją opowiadali o Swojej pracy. Na twarzach dzieci oraz dorosłych uśmiech gościł cały czas.
Serdeczne podziękowania za zorganizowanie wycieczki kierujemy do Księdza Pawła.
Archiwum Aktualności