Radosnych, zdrowych i pełnych miłości
Świąt Bożego Narodzenia,
Pięknie pachnącej choinki
oraz uśmiechu na każdy dzień Nowego Roku 2022
życzy
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Bodaczowie
ŻYCZENIA
UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W BODACZOWIE, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO II ETAPU KONKURSU KURATORYJNEGO
Nazwa konkursu kuratoryjnego:
polonistyczny: Olga Sawczuk
matematyczny: Olga Sawczuk
historyczny: Weronika Węgrzyn
konkurs z j. angielskiego: Justyna Strzałkowska
konkurs biologiczny: Aleksandra Chwil, Michał Misiarz
Konkurs plastyczny "Po Prostu... Dar z Siebie" - I miejsce Emilki
Uczennica klasy VI Emilka Wojciechowska zajęła I miejsce w Konkursie Plastycznym"Po Prostu... Dar z Siebie", organizowanym przez Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, w kategorii klas V - VIII.
W dniu 19.11.2021 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Po Prostu … Dar z Siebie”.
W skład komisji konkursowej wchodzili przedstawiciele organizatorów:
Ks. Marcin Jakubiak – Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej
Pani Maria Gruszka – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu
Pan Marek Momot – Główny specjalista w Narodowym Banku Polskim Oddział Okręgowy w Lublinie
Pani Kinga Nowicka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w ZamościuZadanie nie było łatwe ponieważ na konkurs wpłynęło 268 prac w trzech kategoriach wiekowych. Wszystkie prace stały na bardzo wysokim poziomie pokazując wieloaspektowe podejście do Wolontariatu. Zgodnie z regulaminem komisja oceniając prace brała pod uwagę: zgodność z tematyką, technika wykonania, estetyka i ogólne wrażenia.
Celem konkursu było promowanie wartości związanych z wolontariatem., uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby innych oraz popularyzacja działalności Szkolnych Kół Caritas. Konkurs przeznaczony był dla trzech kategoriach wiekowych:
6 grudnia 2021 r. podczas diecezjalnych obchodów Dnia Wolontariatu w Zamościu odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu.
W kategorii klas V-VIII nasza uczennica Emilia Wojciechowska zajęła I miejsce.
Praca uczennicy została wykonana pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kociuby i ks.Mateusza Wojdy.
Gratulacje dla Emilki oraz życzenia dlaszych sukcesów.
Dyrektor,
Anna Budenko2
NAUCZANIE ZDALNE
Drodzy Rodzice,
Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zajęcia w Szkole Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie będą odbywały się w systemie zdalnym. Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez
3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po Nowym Roku – od 3 do 5 stycznia nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.
Dzień 7 stycznia 2022 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.Dyrektor Szkoły
Anna Budenko
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Dnia 9 grudnia odbyło się w naszej Szkole spotkanie uczniów klas V-VI z Panem Aspirantem Dariuszem Kuropatnickim, pracującym w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu.
Podczas spotkania omawiane były m. in. różne przejawy demoralizacji oraz uzależnienia pojawiające się wśród uczniów. Ponadto poruszony był również temat: poniżania, znieważenia, wyśmiewania oraz wykluczenia wśród młodzieży.6
WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU!
BARDZO DZIĘKUJEMY, ŻE PRZYJECHAŁEŚ DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W BODACZOWIE. PODCZAS ROZMOWY W GABINECIE, WSPOMINAŁEŚ - JAK BARDZO SPODOBAŁO SIĘ TOBIE W NASZEJ SZKOLE. DZIECI Z KLAS I - III PRZEPIĘKNIE ZAŚPIEWAŁY DLA CIEBIE PIOSENKI I POWIEDZIAŁY WIERSZYKI.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZA ROK :-)
DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE
ORAZ UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W BODACZOWIE8
Zakup i dostawa materiałów, wyposażenia i pomocy dydaktycznych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
ZAPYTANIE OFERTOWE NR SPB1.4.2021
str.1.pdf
str._2.pdf
str._3.pdf
str._4.pdf
str._5.pdf
str._6.pdf
str._7.pdf
str._8.pdf
str._9.pdf
str._10.pdf
Zalacznik_nr_1_do_Zapytania_ofertowego_nr_4.SPB1.4.2021
Zalacznik_nr_2_do_Zapytania_ofertowego_SPB1.4.2021_(1)
zalacznik_nr_3___do_Zapytania_ofertowego_nr_4_SPB1.4.2021.docx
zalacznik_nr_4___do_Zapytania_ofertowego_nr_4_SPB1.4.2021.docx
zalacznik_nr_5___do_Zapytania_ofertowego_nr_4_SPB1.4.2021.docx
Informacja_o_wyniku_postepowania_do_Zapytania_nr_SPB1.4.2021_(2).pdf
W związku z tym, iż Wykonawca odmówił podpisania Umowy na warunkach określonych przez Zamawiającego przedmiotowe postępowanie zostało zakończone bez podpisania Umowy.
UDZIAŁ UCZNIÓW W PROJEKCJE „ZAGROŻONE I CHRONIONE GATUNKI PTAKÓW”
23 listopada 2021 r. uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie uczestniczyli w zajęciach organizowanych dla szkół z okolic RPN w ramach projektu: „Ochrona gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze Roztoczańskiego Parku Narodowego”.
Kolejna edycja projektu odbywa się pod nazwą „Zagrożone i chronione gatunki ptaków”. W ramach udziału w przedsięwzięciu uczniowie brali udział w zajęciach dydaktycznych na terenie Ośrodka Muzealnego RPN ; rozwiązywali quizy, krzyżówki, zagadki dotyczące różnorodności ptaków na Roztoczu. Obejrzeli wystawę „W krainie jodły, buka i tarpana. Brali również udział w zajęciach terenowych na szlaku turystycznym do rezerwatu Bukowa Góra.
1
ŻYCZENIA DLA ŻOŁNIERZY
PODCZAS ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH, UCZNIOWIE Z KLAS I - III PRZYGOTOWALI NIEZWYKŁE KARTKI
Z ŻYCZENIAMI ORAZ PODZIĘKOWANIA DLA ŻOŁNIERZY
19 DYWIZJONU PRZECIWLOTNICZEGO W LUBLINIE.
DRODZY ŻOŁNIERZE, DZIĘKUJEMY WAM BARDZO SERDECZNIE ZA OGROMNĄ ODWAGĘ,
TRUD I POŚWIĘCENIE W CODZIENNEJ PRACY.DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. MARII KONOPNICKIEJ W BODACZOWIE
#MuremZaPolskimMundurem6
Zbieramy nakrętki na rehabilitację i leczenie Marceliny Lewickiej
Zbieramy nakrętki na rehabilitację i leczenie Marceliny Lewickiej, uroczej dziewczynki z zespołem Retta. Nakrętki prosimy przynosić do opiekunów Szkolnego Koła Caritas, Pani Emilii Borkowskiej i ks.Mateusza Wojdy. Za udział w akcji uczniowie otrzymują punkty z zachowania. Zachęcamy do pomocy.
"Kartka dla Obrońców Granic"
Zorganizowana przez Fundację Niepodległości akcja: "Kartka dla Obrońców Granic" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów z klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Bodaczowie. Uczniowie przygotowali niesamowite kartki i podziękowania
dla SŁUŻB MUNDUROWYCH.
#MuremZaPolskimMundurem
Wycieczka do Lublina w ramach projektu "Poznaj Polskę"
Dnia 23 listopada 2021r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Lublina. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji „Poznaj Polskę”.
W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie oraz Muzeum Wsi lubelskiej.
Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie, usytuowany jest w jednej z najładniejszych dzielnic miasta – na Sławinku i jest popularnym miejscem wypoczynku i kontaktu z przyrodą dla mieszkańców miasta i zwiedzających. W ogrodzie, oprócz znanych okazów, można zobaczyć również rzadkie gatunki roślin.
W ogrodzie obecnie znajduje się ponad 1600 drzew gatunków i krzewów, 3300 roślin zielnych i ok. 1600 roślin szklarniowych. Można tu spotkać również rośliny chronione (około 150), a wśród nich 22 gatunki zagrożone wyginięciem uwzględnione w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin.W Muzeum Wsi Lubelskiej uczniowie zapoznali się z dawną architekturą drewnianą, murowaną oraz ze zbiorami etnograficznymi z rejonu dawnego województwa lubelskiego. Zwiedzali dawne chaty chłopskie, warsztaty np. garncarza, kowala, szewca , fryzjera oraz miasteczko z siedzibą burmistrza dawnego miasta , domy żydowskie punkt pocztowy oraz rynek. Zobaczyli na żywo zwierzęta, które hodowane są na wsi.
59
WYCIECZKA KLAS VI-VII-VIII W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU "POZNAJ POLSKĘ"
15-17 listopada 2021 roku uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji „Poznaj Polskę”. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowego Starego Miasta, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Stamtąd powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, przy której mieści się Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta, gdzie uwieńczyliśmy naszą wyprawę pamiątkowym zdjęciem. Niedługo po tym znaleźliśmy się przy Barbakanie. Mieliśmy okazję wejść do środka tej zabytkowej baszty i spacerować po średniowiecznych murach, kolejno przemieszczaliśmy się w kierunku Pomnika Małego Powstańca. Uczestniczyliśmy również w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Podziwialiśmy Pałac Prezydencki i znajdujące się na trasie naszej wędrówki pomniki, kolejno realizowaliśmy program wycieczki zmierzając w kierunku jednego z najpiękniejszych ogrodów w Warszawie, który znajduje się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Ostatnim punktem tego dnia było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego. W swojej długiej historii Zamek Królewski był wielokrotnie grabiony i dewastowany przez wojska szwedzkie, brandenburskie, niemieckie i rosyjskie. Zwiedzanie zamku umożliwiło nam poznanie kolekcji dzieł sztuki m. in. Marcella Bacciarellego i Bernarda Bellotta, Galerii Lanckorońskich oraz obrazów Rembrandta. Kolejnym punktem tego dnia było zwiedzanie Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zwiedziliśmy m. in. Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki oraz Amfiteatr, którego ruiny stały się okazją do rozmów na temat okoliczności utraty przez Polskę niepodległości oraz okoliczności wybuchu powstania listopadowego. Powoli przemieszczaliśmy się w kierunku Ogrodów Botanicznych Uniwersytetu Warszawskiego, po drodze mijaliśmy Pomnik Fryderyka Chopina przedstawiający odlaną w brązie postać kompozytora. Całość tego dnia dopełnił przejazd Traktem Królewskim: m. in. Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem. Ponadto mogliśmy zobaczyć budynki ambasady, Sejmu i Senat, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa oraz urzędy państwowe.Uczniowie mieli również możliwość zobaczenie Warszawy nocą z tarasu widokowego Pałac Kultury i Nauki.
Ostatni dzień naszej wycieczki do Warszawy rozpoczęliśmy od zwiedzania cmentarzy : Cmentarza Powązkowskiego, Cmentarza na Powązkach- "Łączka" ,Cmentarz Powstańców Warszawy i pomnik "Polegli- Niepokonani". Następnym punktem naszego zwiedzania było Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na Rakowieckiej, Muzeum Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego , Bazylika Opatrzności Bożej, oraz muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Więzienie polityczne
Warszawę opuszczaliśmy w zadumie, pełni wrażeń i refleksji.
980
Program Profilaktyki Krótkowzroczności u dzieci
Drodzy Rodzice,
Uniwersytet Medyczny, realizujący Pilotażowy Program Profilaktyki Krótkowzroczności u dzieci z klas I-III
z terenu województwa lubelskiego, przygotował nagranie dotyczące krótkowzroczności.
W materiale poruszone zostały bardzo ważne kwestie.Poniżej podajemy Państwu link do nagrania:
https://www.youtube.com/watch?v=76B5hxSQ96k
REALIZACJA PROJEKTU "BohaterON - w Twojej Szkole"
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie od 1 października 2021r.rozpoczęła się akcja BohaterON- włącz historię. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do tego projektu. Jest to akcja realizowana przez wrocławskie Fundacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria. BohaterON – włącz historię! ta ogólnopolska kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Realizacja projektu w naszej szkole spowodowała , że uczniowie nabyli wiedzę na temat powstania warszawskiego , bazując na historiach Powstańców,
wzmacniali poczucie tożsamości narodowej oraz realizując zadania krzewili postawy patriotyczne i budowano wrażliwość społeczną. Podczas realizacji projektu pokazywano nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z nich.Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem w/w materiałów. Klasy I-III rysowały godło Polski, zastanawiały się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać oraz wybierały przedmioty potrzebne Powstańcom podczas walki. Redagowali też pocztówki dla żyjących Powstańców Warszawskich, w których dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy.
Klasy IV-VIII wskazywały cechy bohatera oraz wskazywały osoby, które ich zdaniem na to miano zasługują. Wychowawcy klas IV-VIII w ramach zajęć z wychowawcą przeprowadzili zajęcia na temat patriotyzmu odwołując się do postaw bohaterów Powstania Warszawskiego. W kasach IV-VI i VII- VIII zostały przeprowadzone lekcje w oparciu o materiały udostępnione przez organizatora, uczniowie bardzo aktywnie oraz twórczo brali udział zapoznawaniu się z losami młodych powstańców. Natomiast klasy VII i VIII dodatkowo obejrzały film opowiadający o przebiegu Powstania Warszawskiego i podejmowali dyskusję na temat przebiegu szans i pomocy państw sprzymierzonych w przebieg powstania. Uczniowie poznali także biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem.
Uczniowie klas VI,VII,VIII byli na wycieczce w Warszawie podczas której zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, na cmentarzu Powstańców Warszawskich oraz Powązkach złożyli hołd poległym żołnierzom podczas powstania warszawskiego. Akcja zakończyła się wykonaniem przez uczniów kartek dla powstańców, w których uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się i rosnąć, uczyć się języka ojczystego i religii, bawić się w wolnej Polsce. Pocztówki zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.
9
Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”🇵🇱 dla województwa lubelskiego
Dnia 25 listopada odbędzie się konferencja konsultacyjna, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa lubelskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 24 listopada (środa) do godziny 12:00. Przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na siedem obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie
i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport”, „ekologia i klimat” oraz "Polska w Unii Europejskiej". Konsultacje dla woj. lubelskiego rozpoczną się 25 listopada br. od godz. 17:00.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych16.webankieta.pl/.
Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 24 listopada (środa) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji. Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych.
Informacja o wynikach postępowania do Zapytania ofertowego nr SPB1.2.2021 oraz SPB1.3.2021
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW KL.IV-V, VI-VIII
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych kl.IV-V i kl.VI-VIII pt. "Kiedy złość da ci w kość"
Podczas zajęć uczniowie kl.IV-V poznali różne zagrożenia płynące ze strony multimediów, z których na co dzień ochoczo korzystają. Dowiedzieli się więc, jakie pułapki ukrywają przed nimi portale internetowe, gry komputerowe czy telefony komórkowe. Poznali również niebezpieczeństwa związane zarówno z anonimowością w sieci, jak też z jej brakiem.
Warsztaty nauczyły zresztą nie tylko bezpiecznego, ale i kulturalnego korzystania z multimediów. W trakcie ich trwania dzieci zyskały też świadomość zacierania się granic pomiędzy wirtualnym a rzeczywistym światem. Prowadzący pomagał uczniom wypracowywać w sobie pewien dystans w odniesieniu do treści pojawiających się w Internecie oraz właściwe sposoby reagowania na przejawy łamania prawa za pośrednictwem mediów elektronicznych (cyberprzemoc).
Podczas warsztatów uczniowie klas VI-VIII nauczyli się postaw wolnych od agresji, poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, a także budowania pozytywnych relacji między rówieśnikami. Prowadząca je trenerka uświadamiła uczniom, jak ważna jest rozmowa o swoich lękach i problemach. Wspólnie z grupą ustaliła również najczęstsze przyczyny przemocy w szkole, na podwórku i w domu. Pokazała też, jak można wybrnąć z konfliktowej sytuacji bez uciekania się do zachowań z jednej strony agresywnych, a z drugiej – nadmiernie uległych. Uczniowie poznali również metody relaksacji oraz uczyli się, jak radzić sobie z frustracją i negatywnymi emocjami.
3
ZAPYTANIE OFERTOWE
Na zadanie:
Zakup czterech monitorów interaktywnych 65'' oraz Laptopów 15,6" Windows 10+ Office
Zalacznik_nr_1_do_Zapytania_ofertowego_nr_3_SPB1.3.2021.docxzalacznik_nr_2_do_Zapytania_ofertowego_nr_3_SPB1.3.2021__Projekt_Umowy__PDF.pdfzalacznik_nr_3___do_Zapytania_ofertowego_nr_3_SPB1.3.2021%281%29.docxzalacznik_nr_4___do_Zapytania_ofertowego_nr_3_SPB1.3.2021.docxzalacznik_nr_5___do_Zapytania_ofertowego_nr_3_SPB1.3.2021%281%29.docx
ZAPYTANIE OFERTOWE
Na zadanie :Zakup pomocy dydaktycznych do wyposażenia pracowni: biologiczej, chemicznej, fizycznej i geograficznej.
Zalacznik_nr_1__do_Zapytania_ofertowego_nr_2_SPB1.2.2021.docxZalacznik_nr_2__do_Zapytania_ofertowego_nr_2_SPB1.2.2021_Projekt_Umowy_PDF.pdfZalacznik_nr_3__do_Zapytania_ofertowego_nr_2_SPB1.2.2021.docxZalacznik_nr_4__do_Zapytania_ofertowego_nr_2_SPB1.2.2021.docxZalacznik_nr_5__do_Zapytania_ofertowego_nr_2_SPB1.2.2021.docxZapytanie_ofertowe_nr_2_SPB1.2.2021_PDF.pdf
Archiwum Aktualności