Dnia 6 grudnia zawitał do naszej szkoły Święty Mikołaj z prezentami. Wszystkie dzieci z nicierpliwością czekały na wizytę naszego Gościa. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Regionalny konkurs „Niepodległa”
Dnia 28 listopada 2018 roku miało miejsce podsumowanie regionalnego konkursu plastycznego na plakat „Niepodległa” organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Konkurs realizowany był w ramach projektu „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo...” -100 lat niepodległości dofinansowanym przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”. W konkursie udział wzięło 112 uczniów z klas 4-8. Uczennica naszej szkoły Maria Świst zajęła III miejsce i otrzymała tytuł laureatki tego konkursu. Uczennica otrzymała również nagrodę Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka.
Godzina 11:11 - "Rekord dla Niepodległej"
Dnia 9 listopada 2018 o godzinie 11:11 w budynku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie nastąpiło uroczyste odśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” – w ramach uczczenia 100 – Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas I-VIII SP wraz z uczniami III klasy Gimnazjum im. Dzieci Zamojszczyzny w Bodaczowie – wspólnie z nauczycielami, rodzicami oraz pracownikami administracji odśpiewali Hymn Państwowy.
I etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Clickonmaniac
Dnia 14 listopada 2018r. uczniowie naszej Szkoły przystąpili do I etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "Clickonmaniac" organizowanego przez Gimnazjum nr.5 w Zamościu. Do kolejnego etapu przeszli następujący uczniowie:
Aleksandra Chwil i Olga Sawczuk (kl. V)
Bartłomiej Matyjaszek (kl.VI)Szymon Mach (kl.VII)
Miłosz Obszyński (kl. VIII)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Finał Wojewódzki konkursu historycznego „Warto być Polakiem”– test wiedzy historycznej z okazjijubileuszu 100 – lecia odzyskania Niepodległości”.
Dnia 07 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę wzięli udział w finale wojewódzkim Konkursu pod nazwą ,,Warto być Polakiem – test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100 – lecia odzyskania Niepodległości”.
Organizatorami Konkursu byli: Spółka polska Press sp. z o.o. oraz Lubelski Kurator Oświaty
W finale wojewódzkim udział wzięło 3 uczniów z klasy VIII ,
Milosz Obszyński, klasa VIII
Szymon Węgrzyn, klasa VIII
Dawid Duda, klasa VIIIUczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Gratulujemy.
ŻYWA LEKCJA HISTORII „MITY GRECKIE”
Dnia 29.10.2018r. uczniowie klasy V przedstawili inscenizacje mitów.tj. ”Dedal i Ikar”, „Jabłko niezgody”, ”Prometeusz”,
„O Syzyfie”. Uczniowie w ramach projektu edukacyjnego z historii przygotowali sami inscenizacje, rekwizyty oraz stroje do podanych mitów greckich. Wykazali się dużą inwencją twórczą i kreatywnością. Przedstawienie było wspaniałe, była to prawdziwa żywa lekcja historii. Gratulujemy.
WYCIECZKA ZOOM NATURA JANÓW LUBELSKI dla KLAS IV-V
Dnia 23.10.2018r. uczniowie klasy IV i V byli na wycieczce w Zoom Natura w Janowie Lubelskim. Uczniowie w ramach programu wycieczki wzięli udział w grze terenowej wykazując się dużą wiedzą ogólną, sprawnością, znajomością roślin oraz zwierząt występujących na Roztoczu. Wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt.”Eksperymenty młodego chemika” ora „Jaskiniowcy na wesoło”. Wykonywali samodzielnie eksperymenty chemiczne, pisali pismem ludzi jaskiniowych oraz wchodzili w rolę jaskiniowców poprzez ubiór, i tańce. Uczniowie podczas wycieczki wzięli również udział w Laboratoriach Wiedzy podczas których zapoznali się z różnymi źródłami wytwarzania energii, poznali florę i faunę Lasów Janowskich,
a także metody recyklingu. Wycieczka była to wspaniała lekcja wiedzy dla naszych uczniów.
GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
Dnia 24.10.2018r w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Niedzieliskach odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej, w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły. Celem konkursu było przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju oraz pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny. W kategorii klas IV-VI uczennica Amelia Kuźma zajęła III miejsce, w kategorii klas VII-VIII Julia Tomaszewska zajęła I miejsce i Blanka Banasiak zajęła II miejsce.
Przedmiotowe Konkursy Lubelskiego Kuratora Oświaty
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie odbyły się eliminacje szkolne przedmiotowych konkursów Lubelskiego Kuratora Oświaty. Poniżej przedstawiamy nazwiska uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego.
Do konkursu historycznego przystąpiło 4 uczniów klasy VIII. Uczniowie: Szymon Węgrzyn, Miłosz Obszyński oraz Dawid Duda zakwalifikowali się do etapu okręgowego - uzyskując minimum 27 punktów.
W konkursie matematycznym wzięło udział 6 uczniów. Żaden
z nich nie zakwalifikował się do kolejnego etapu.W konkursie z języka angielskiego wzięło udział 8 uczniów. Żaden nie zakwalifikował się do kolejnego etapu.
Do konkursu polonistycznego przystąpiło 10 uczniów. 3 uczniów klasy VIII zakwalifikowało się do kolejnego etapu:
Dawid Duda, Miłosz Obszyński oraz Szymon Węgrzyn.W konkursie biologicznym brało udział 7 uczniów. 3 uczniów klasy VIII zakwalifikowało się do etapu okręgowego: Dawid Duda, Marcin Barwiński oraz Miłosz Obszyński.
XVIII Dzień Papieski
W tym roku szkolnym XVIII Dzień Papieski przebiegał pod hasłem – Promieniowanie Ojcostwa. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli (p. Anny Budenko oraz p. Ewy Oszmaniec) przygotowali uroczystą Akademię, nawiązującą do Pontyfikatu Ojca Świętego, w którym wielokrotnie powracał do roli rodziny w życiu każdego człowieka.
Regionalny Konkurs "Niepodległa"
Trzy uczennice naszej szkoły Natalia Mazurek (kl. VI), Laura Siemko (kl. VII) i Maria Świst (kl. VIII) przystąpiły do Regionalnego Konkursu plastycznego „Niepodległa” - organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu
w ramach projektu „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo...” -100 lat niepodległości dofinansowanym przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”. Zadaniem uczennic było wykonanie pracy plastycznej związanej z niepodległością państwa polskiego z uwzględnieniem elementów regionalnych i pobytu Józefa Piłsudskiego w Zamościu.
Życzymy wysokich miejsc w konkursie i trzymamy kciuki.
POWIATOWY KONKURS WIEDZY „WOLNA- NIEPODLEGŁA”
24 maja 2018 r. odbył się powiatowy etap Konkursu Wiedzy pt.”Wolna – Niepodległa” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Dwóch uczniów klasy VII Szymon Węgrzyn
i Miłosz Obszyński zostali laureatami etapu szkolnego uzyskując najwyższą liczbę punktów i zakwalifikowali się do etapu powiatowego. W eliminacjach powiatowych uczeń Szymon Węgrzyn zajął IV miejsce. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Małgorzaty Kociuby. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ŻYWA LEKCJA HISTORII „MITY GRECKIE”
Dnia 29.10.2018r. uczniowie klasy V przedstawili inscenizacje mitów.tj. ”Dedal i Ikar”, „Jabłko niezgody”, ”Prometeusz”, „O Syzyfie”. Uczniowie w ramach projektu edukacyjnego z historii przygotowali sami inscenizacje, rekwizyty oraz stroje do podanych mitów greckich. Wykazali się dużą inwencją twórczą i kreatywnością. Przedstawienie było wspaniałe, była to prawdziwa żywa lekcja historii. Gratulujemy.
Stypendia od Pana Burmistrza
Dnia 18 października w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie odbyło się uroczyste spotkanie , w którym udział wzięli Pan Burmistrz Miasta i Gminy Szczebrzeszyn – dr Marian Mazur, Pani Kierownik Referatu Oświaty – Beata Trochimiuk, Pani Sekretarz – Maria Oczkoś, Dyrekcje szkół, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie – którzy osiągnęli wzorowe zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce w minionym roku szkolnym. Pan Burmistrz wręczył stypendia uczniom oraz listy gratulacyjne przybyłym na uroczystość rodzicom. Wśród nagrodzonych byli również uczniowie naszej szkoły: Olga Sawczuk, Miłosz Obszyński, Dawid Duda oraz Szymon Węgrzyn.
W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Bodaczowie.
Warto być Polakiem – test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100 – lecia odzyskania Niepodległości”
Warto być Polakiem – test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu
100 – lecia odzyskania Niepodległości”.Dnia 12 października br. w naszej szkole w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się pierwszy etap Konkursu pod nazwą ,,Warto być Polakiem – test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100 – lecia odzyskania Niepodległości”.
Organizatorami Konkursu są: Spółka polska Press sp. z o.o. 02-672 Warszawa, ul. Domaniewska 45,
oddział w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 10/1, 20-002 Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty,
Pani Teresa Misiuk, ul. 3-ego Maja 6, 20-078 Lublin.W eliminacjach szkolnych udział wzięło 4 uczniów z klasy VIII , którzy musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań.
Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się troje:Milosz Obszyński, klasa VIII – 34 pkt.
Szymon Węgrzyn, klasa VIII – 30 pkt.
Dawid Duda, klasa VIII – 29 pkt.Wszystkim biorącym udział w Konkursie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy
i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się pomiędzy 5 a 9 listopada 2018 roku w Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
Rajs rowerowy „Śladami zabytków naszego regionu”
Dnia 21.09.2018r. uczniowie klasy V i VIII wzięli udział w rajdzie rowerowym „Śladami zabytków naszego regionu”, który był realizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Ocalić od zapomnienia”. Uczniowie we wsi Sąsiadka mieli możliwość zobaczenia grodziska pozostałości historycznego grodu Sutiejsk, jednego z tzw. Grodów Czerwieńskich, leżącego na średniowiecznym szlaku łączącym Kijów z Krakowem. W skład wielohektarowego zespołu osadniczego Sutiejska wchodziły: gród właściwy, podgrodzie oraz otwarte osady przy grodowe. Uczniowie również wzięli udział w warsztatach historycznych prowadzonych przez grupę rekonstrukcyjną „Sutiejsk” podczas których strzelali z łuku, walczyli na miecze oraz zapoznali się z życiem codziennych ludności zamieszkującej ten gród.
Podczas rajdu zwiedziliśmy również Kościół Neogotycki w Mokrym Lipiu , bazylikę Mniejszą w Radecznicy oraz kościółek na Wodzie pod wezwaniem św. Antoniego. Była to dla nas wspaniała lekcja historii.
Archiwum Aktualności