Dnia 23.10.2018r. uczniowie klasy IV i V byli na wycieczce w Zoom Natura w Janowie Lubelskim. Uczniowie w ramach programu wycieczki wzięli udział w grze terenowej wykazując się dużą wiedzą ogólną, sprawnością, znajomością roślin oraz zwierząt występujących na Roztoczu. Wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt.”Eksperymenty młodego chemika” ora „Jaskiniowcy na wesoło”. Wykonywali samodzielnie eksperymenty chemiczne, pisali pismem ludzi jaskiniowych oraz wchodzili w rolę jaskiniowców poprzez ubiór, i tańce. Uczniowie podczas wycieczki wzięli również udział w Laboratoriach Wiedzy podczas których zapoznali się z różnymi źródłami wytwarzania energii, poznali florę i faunę Lasów Janowskich,
a także metody recyklingu. Wycieczka była to wspaniała lekcja wiedzy dla naszych uczniów.
WYCIECZKA ZOOM NATURA JANÓW LUBELSKI dla KLAS IV-V
GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
Dnia 24.10.2018r w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Niedzieliskach odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej, w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły. Celem konkursu było przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju oraz pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny. W kategorii klas IV-VI uczennica Amelia Kuźma zajęła III miejsce, w kategorii klas VII-VIII Julia Tomaszewska zajęła I miejsce i Blanka Banasiak zajęła II miejsce.
Przedmiotowe Konkursy Lubelskiego Kuratora Oświaty
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie odbyły się eliminacje szkolne przedmiotowych konkursów Lubelskiego Kuratora Oświaty. Poniżej przedstawiamy nazwiska uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego.
Do konkursu historycznego przystąpiło 4 uczniów klasy VIII. Uczniowie: Szymon Węgrzyn, Miłosz Obszyński oraz Dawid Duda zakwalifikowali się do etapu okręgowego - uzyskując minimum 27 punktów.
W konkursie matematycznym wzięło udział 6 uczniów. Żaden
z nich nie zakwalifikował się do kolejnego etapu.W konkursie z języka angielskiego wzięło udział 8 uczniów. Żaden nie zakwalifikował się do kolejnego etapu.
Do konkursu polonistycznego przystąpiło 10 uczniów. 3 uczniów klasy VIII zakwalifikowało się do kolejnego etapu:
Dawid Duda, Miłosz Obszyński oraz Szymon Węgrzyn.W konkursie biologicznym brało udział 7 uczniów. 3 uczniów klasy VIII zakwalifikowało się do etapu okręgowego: Dawid Duda, Marcin Barwiński oraz Miłosz Obszyński.
XVIII Dzień Papieski
W tym roku szkolnym XVIII Dzień Papieski przebiegał pod hasłem – Promieniowanie Ojcostwa. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli (p. Anny Budenko oraz p. Ewy Oszmaniec) przygotowali uroczystą Akademię, nawiązującą do Pontyfikatu Ojca Świętego, w którym wielokrotnie powracał do roli rodziny w życiu każdego człowieka.
Regionalny Konkurs "Niepodległa"
Trzy uczennice naszej szkoły Natalia Mazurek (kl. VI), Laura Siemko (kl. VII) i Maria Świst (kl. VIII) przystąpiły do Regionalnego Konkursu plastycznego „Niepodległa” - organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu
w ramach projektu „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo...” -100 lat niepodległości dofinansowanym przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”. Zadaniem uczennic było wykonanie pracy plastycznej związanej z niepodległością państwa polskiego z uwzględnieniem elementów regionalnych i pobytu Józefa Piłsudskiego w Zamościu.
Życzymy wysokich miejsc w konkursie i trzymamy kciuki.
POWIATOWY KONKURS WIEDZY „WOLNA- NIEPODLEGŁA”
24 maja 2018 r. odbył się powiatowy etap Konkursu Wiedzy pt.”Wolna – Niepodległa” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Dwóch uczniów klasy VII Szymon Węgrzyn
i Miłosz Obszyński zostali laureatami etapu szkolnego uzyskując najwyższą liczbę punktów i zakwalifikowali się do etapu powiatowego. W eliminacjach powiatowych uczeń Szymon Węgrzyn zajął IV miejsce. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Małgorzaty Kociuby. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ŻYWA LEKCJA HISTORII „MITY GRECKIE”
Dnia 29.10.2018r. uczniowie klasy V przedstawili inscenizacje mitów.tj. ”Dedal i Ikar”, „Jabłko niezgody”, ”Prometeusz”, „O Syzyfie”. Uczniowie w ramach projektu edukacyjnego z historii przygotowali sami inscenizacje, rekwizyty oraz stroje do podanych mitów greckich. Wykazali się dużą inwencją twórczą i kreatywnością. Przedstawienie było wspaniałe, była to prawdziwa żywa lekcja historii. Gratulujemy.
Stypendia od Pana Burmistrza
Dnia 18 października w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie odbyło się uroczyste spotkanie , w którym udział wzięli Pan Burmistrz Miasta i Gminy Szczebrzeszyn – dr Marian Mazur, Pani Kierownik Referatu Oświaty – Beata Trochimiuk, Pani Sekretarz – Maria Oczkoś, Dyrekcje szkół, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie – którzy osiągnęli wzorowe zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce w minionym roku szkolnym. Pan Burmistrz wręczył stypendia uczniom oraz listy gratulacyjne przybyłym na uroczystość rodzicom. Wśród nagrodzonych byli również uczniowie naszej szkoły: Olga Sawczuk, Miłosz Obszyński, Dawid Duda oraz Szymon Węgrzyn.
W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Bodaczowie.
Warto być Polakiem – test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100 – lecia odzyskania Niepodległości”
Warto być Polakiem – test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu
100 – lecia odzyskania Niepodległości”.Dnia 12 października br. w naszej szkole w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się pierwszy etap Konkursu pod nazwą ,,Warto być Polakiem – test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100 – lecia odzyskania Niepodległości”.
Organizatorami Konkursu są: Spółka polska Press sp. z o.o. 02-672 Warszawa, ul. Domaniewska 45,
oddział w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 10/1, 20-002 Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty,
Pani Teresa Misiuk, ul. 3-ego Maja 6, 20-078 Lublin.W eliminacjach szkolnych udział wzięło 4 uczniów z klasy VIII , którzy musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań.
Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się troje:Milosz Obszyński, klasa VIII – 34 pkt.
Szymon Węgrzyn, klasa VIII – 30 pkt.
Dawid Duda, klasa VIII – 29 pkt.Wszystkim biorącym udział w Konkursie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy
i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się pomiędzy 5 a 9 listopada 2018 roku w Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
Rajs rowerowy „Śladami zabytków naszego regionu”
Dnia 21.09.2018r. uczniowie klasy V i VIII wzięli udział w rajdzie rowerowym „Śladami zabytków naszego regionu”, który był realizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Ocalić od zapomnienia”. Uczniowie we wsi Sąsiadka mieli możliwość zobaczenia grodziska pozostałości historycznego grodu Sutiejsk, jednego z tzw. Grodów Czerwieńskich, leżącego na średniowiecznym szlaku łączącym Kijów z Krakowem. W skład wielohektarowego zespołu osadniczego Sutiejska wchodziły: gród właściwy, podgrodzie oraz otwarte osady przy grodowe. Uczniowie również wzięli udział w warsztatach historycznych prowadzonych przez grupę rekonstrukcyjną „Sutiejsk” podczas których strzelali z łuku, walczyli na miecze oraz zapoznali się z życiem codziennych ludności zamieszkującej ten gród.
Podczas rajdu zwiedziliśmy również Kościół Neogotycki w Mokrym Lipiu , bazylikę Mniejszą w Radecznicy oraz kościółek na Wodzie pod wezwaniem św. Antoniego. Była to dla nas wspaniała lekcja historii.
Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2018/2019
Dnia 3 września w budynku Szkoły Podstawowej w Bodaczowie odbyła się uroczysta Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2018/2019. Pani Dyrektor Barbara Rokosz powitała bardzo serdecznie wszystkich uczniów, rodziców oraz Grono Pedagogiczne. Po krótkiej części artystycznej – uczniowie bardzo chętnie spotkali się w klasach z wychowawcami oraz przyjaciółmi. Zapoznali się między innymi z planem lekcji oraz wrażeniami z minionych wakacji. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców oraz gości
na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019,
które odbędzie się dnia 3 września 2018 r.
o godz. 9.15 w budynku Szkoły Podstawowej w Bodaczowie.Msza Święta w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa
w Klemensowie będzie o godzinie 8.00.Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie
Konkurs Edukacyjno-Plastyczny pt. "Las z mojej książki"
Dnia 28.06.2018r. odbyło się podsumowanie konkursu edukacyjno - plastycznego organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczna w Szczebrzeszynie. W konkursie tym uczennica klasy VII Maria Świst zajęła I miejsce. Gratulujemy.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Dnia 22 czerwca odbyło się w naszej Szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Część artystyczna w wykonaniu uczniów klas IV-VII (pod kierunkiem p. Małgorzaty Kociuby oraz p. Ewy Mazur) rozpoczęła się o godzinie 9.00 - po mszy św. odprawionej w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Klemensowie.
Na wstępie Pani Dyrektor Barbara Rokosz powitała bardzo serdecznie wszystkich przybyłych na uroczystość rodziców, uczniów oraz grono pedagogiczne, a następnie przekazała mikrofon uczniom. Po akademii Pani Dyrektor wręczyła uczniom dyplomy oraz książki za wzorowe zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce. Podziękowania otrzymali również rodzice za współpracę, czynne uczestnictwo oraz zaangażowanie w życie naszej placówki. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie – życząc udanych, miłych i bezpiecznych wakacji.
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019
Uczniowie klas I – VIII otrzymają bezpłatne podręczniki
i materiały ćwiczeniowePodręcznik do Religii (zakupu dokonują Rodzice)
SZKOLNY_ZESTAW_PODRECZNIKOW_NA_ROK_SZKOLNY_2018-2019.docx
Archiwum Aktualności