Nasi najmłodsi uczniowie przekonują, że nauka może być również zabawą. Pierwszoklasiści przygotowali "Bardzo dziwne przedstawienie".
Nasi najmłodsi uczniowie przekonują, że nauka może być również zabawą. Pierwszoklasiści przygotowali "Bardzo dziwne przedstawienie".
21 marca uroczyście świętowaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Najpierw - wraz z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego w Bodaczowie - ubrani w wiosenne stroje i z kolorowymi wiosennymi dekoracjami przeszliśmy w pochodzie, żegnając zimę i witając wiosnę. Następnie klasy I-III wzięły udział w licznych konkurencjach sportowych, które dostarczyły uczestniczącym w nich dzieciom mnóstwa emocji i zabawy. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkimi upominkami. Na zakończenie uczniowie klas starszych rozegrali między sobą turniej piłki nożnej.
Niech nadchodząca wiosna przyniesie wszystkim wiele słońca, uśmiechu i energii na każdy dzień!
W poniedziałek, 18 marca nastąpiło rozstrzygnięcie Plastycznego Konkursu Wielkanocnego, organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie. Na konkurs wpłynęło łącznie 116 prac w dwóch kategoriach: stroik oraz kartka świąteczna.
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
W kategorii stroik:
Klasy I-III
III miejsce - Brajan Stropek, uczeń kl.II
Klasy IV-VIII
I miejsce - Martyna Tymczak uczennica kl.IV
wyróżnienie - Alan Stropek uczeń kl.VII
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klasy III wzięli udział w lekcji języka angielskiego My healthy sandwich, podczas której przygotowali fantastyczne kanapki wraz z opisami w języku angielskim.
Głównym celem lekcji było promowanie nawyków zdrowego odżywiania w połączeniu z utrwalaniem nazw produktów spożywczych w języku angielskim. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i przygotowali pyszne, zdrowe i apetyczne kanapki.
Pragniemy Państwa poinformować, że dzięki decyzji Pana Burmistrza Rafała Kowalika, od września roku szkolnego 2025/2026 zostaną utworzone w naszej szkole dwie klasy pierwsze. Mamy jeszcze wolne miejsca, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych przyszłych pierwszoklasistów do podjęcia nauki w naszej placówce.
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty w naszej szkole, który odbędzie się 28 marca 2025 r. w godzinach 9.00 - 11.30. W programie przewidziano m.in. możliwość rozmów z Panią Dyrektor i nauczycielami, zwiedzanie szkoły, gry i zabawy w sali zabaw i sali gimnastycznej oraz skorzystanie z konsultacji z logopedą i pedagogiem. W salach lekcyjnych na dzieci będą czekały liczne atrakcje oraz słodka niespodzianka.
Przyjdź, zobacz, zostań naszym uczniem!
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie wzięli udział w etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych i uzyskali tytuły finalistów:
Antoni Berdak - z historii
Oliwia Chmiel i Szymon Popek - z biologii.
Gratulujemy!
10 marca w Zamościu rozpoczęła się kolejna edycja "Sacrofilmu", w ramach którego dzieci i młodzież mogą przeżywać rekolekcje filmowe. Uczniowie klasy III i IV ze Szkoły Podstawowej w Bodaczowie uczestniczyli w rekolekcjach filmowych, w trakcie których mogli słuchać, śpiewać i tańczyć z zespołem "Promyczki" z Nowego Sącza oraz obejrzeć film animowany "Kim jest Jezus?".
Udział w wydarzeniu bardzo się wszystkim podobał.
W ramach obchodów "Tygodnia Gramatyki" uczniowie wykonywali różnorodne zadania w formie ciekawych i angażujących aktywności - gier, stacji zadaniowych, quizów, które pomagały im odkryć, że gramatyka może być naprawdę fascynująca!
Drodzy Rodzice,
Lubelski Kurator Oświaty po raz kolejny podejmuje działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie decyzji dotyczących przyszłości edukacyjnej dzieci (wyboru szkoły średniej i procesu rekrutacji).
Dnia 12 marca 2025 r. (w środę) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie on-line ze specjalistami w zakresie doradztwa zawodowego „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi do wzięcia udziału w spotkaniu.
6.03.2025 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bodaczowie wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" zorganizowanych przez Urząd Miejski oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Szczebrzeszynie.
Nasi reprezentanci świetnie poradzili sobie z trudnymi pytaniami i zajęli czołowe miejsca:
I - Jakub Chwil,
II - Karina Sztraus,
III - Maja Król.
Kuba zakwalifikował się do etapu powiatowego.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
4 marca obchodzony jest Dzień Gramatyki. Z tej okazji w tym roku nasza szkoła zgłosiła się do projektu "Tydzień Gramatyki" z Edukreatywne.
W ramach obchodów, w dniach 3-7 marca, uczniowie klas IV-VIII będą wykonywać różnorodne zadania, których celem będzie nie tylko powtórzenie i utrwalenie wiadomości, ale również próba odczarowania lekcji gramatyki, która nie zawsze musi być nudna. Na każdy dzień dla uczniów przygotowane są kreatywne zadania do wykonania m.in. praca w zespołach metodą stacji zadaniowych, quiz gramatyczny, gra gramatyczna.
"1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe ustanowione przez Sejm uchwaloną w 2011 r. ustawą. Święto poświęcone jest pamięci uczestników antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu po II wojnie światowej. Data obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” nie jest przypadkowa – 1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, z polecenia władz komunistycznych strzałem w tył głowy zamordowano przywódców IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – płk. Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej. Bohaterowie podziemia antykomunistycznego za swoje działania skazywani byli na śmierć, wieloletnie więzienie lub pobyt w obozach. Wśród ofiar byli m.in. rotmistrz Witold Pilecki „Witold”, generał August Fieldorf „Nil”, Danuta Siedzikówna „Inka”.Szacuje się, że w powojenną konspirację zaangażowanych było nawet 200 tys. osób. Walczyli oni z organami bezpieczeństwa w oddziałach partyzanckich, wspomagali też walkę zapewniając schronienie, aprowizację i łączność. W III RP środowiska kombatanckie i niepodległościowe zaproponowały, by rocznica egzekucji członków IV komendy WiN stała się symbolicznym dniem upamiętnienia osób i organizacji stawiających czynny opór wobec narzuconego Polsce przez Sowietów systemu rządów".
źródło:
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę 2”, którego autorkami są p. Marta Potrykowska oraz p. Anna Sołtysik ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie.
Projekt realizowany jest na lekcjach języka polskiego w klasach IV-VIII, zajęciach dodatkowych oraz na godzinach wychowawczych w kl. V i VIII. Jego głównym założeniem jest utrwalenie zdobytej wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów, tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, pomoc w rozwijaniu naturalnej kreatywności dzieci a także nauki poprzez zabawę, dodatkowo doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi, w tym naturalnego wyrażania odczuć.
W ramach Projektu, który trwa do 30 maja 2025 r., uczniowie wykonali następujące zadania:
- kl. IV - Kanapka dla Alcesta,
- klasy V, VI, VII - Sortownia ortograficzna,
- kl. V - Bohaterskie leporello.
Koordynatorkami projektu są p. Małgorzata Leśniak i p. Anna Węgrzyn.
W sobotę, 15 lutego w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie odbył się Koncert Jubileuszowy "Bajkowy świat tańca" z okazji dziesięciolecia działających przy MDK zespołów tanecznych.
W koncercie wzięły udział uczennice naszej szkoły - Liliana, Amelia, Marysia, Ola, Julia, Hania, Wiktoria, Karina, Magda, które pod opieką instruktora tańca p. Ewy Krupy, rozwijają lub rozwijały swoje taneczne pasje.
Wśród zaproszonych gości piękne występy podziwiali: dyrektor szkoły p. Anna Budenko oraz rodzice.
Życzymy wszystkim dalszych lat pełnych miłości do tańca, radości i satysfakcji z jego wykonywania oraz wielu sukcesów!
W dniach 15-20 lutego harcerze z IV Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Morusy" pod opieką p. Ewy Mazur oraz p. Anny Węgrzyn wzięli udział w zimowisku zorganizowanym w Józefowie dla drużyn Hufca Zamość. Program zimowiska był bardzo bogaty. Uczestnicy brali udział w zajęciach związanych z kosmosem i astronomią oraz rozwijali swoje umiejętności plastyczne. Nie mogło zabraknąć pląsów, śpiewanek i harcerskiej szuranki. Jedną z największych atrakcji zimowiska był kulig połączony z ogniskiem. Harcerze nagrywali również filmy, które prezentowane były podczas Gali Harcerskich Oscarów. Wszyscy angażowali się w czasie zajęć i świetnie się przy tym bawili, a kiedy nadszedł czas rozstania, z żalem opuścili mury schroniska w Józefowie.
Powered by aSc EduPage