Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności.
W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce, a także odwiedzali pobliskie cmentarze oraz miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.
Uczniowie klas I-VIII wzięli czynny udział w akcji „Światełko dla poległych żołnierzy” organizowanej przez Szkolny Klub Miłośników Historii, przynosząc znicze, które zostały zaświecone na grobach bohaterów I i II wojny światowej.
Klasa V oraz harcerze z 4. DH "Morusy" odwiedzili lokalne miejsce pamięci - Cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Uczniowie zapalili znicze i zapoznali się z historią tego miejsca. Starali się zrozumieć, czym jest odwaga, poświęcenie i ofiara żołnierzy, którzy walczyli we wrogich sobie armiach.
Członkowie Szkolnego Klubu Miłośników Historii odwiedzili Cmentarz Rzymskokatolicki w Szczebrzeszynie - jedną z najstarszych nekropolii w regionie, który skrywa wiele ciekawostek historycznych. Mało kto wie, że spoczywa na nim babka papieża Polaka Jana Pawła II, znajduje się tam również grób ostatniego Żyda ze Szczebrzeszyna oraz kwatery zasłużonych partyzantów Armii Krajowej, którzy zginęli w bitwie pod Osuchami. Pięknie rzeźbiony z piaskowca jest nagrobek babki papieża Polaka, Jana Pawła II, która zmarła w latach 50-tych ubiegłego wieku. Ród Kaczorowskich, z którego wywodziła się matka Karola Wojtyły, pochodzi z niedaleko położonego Michalowa.
Wśród drzew na cmentarzu jest uliczka zwana Aleją Zasłużonych. Spoczywa tu Zygmunt Klukowski, miejscowy lekarz, regionalista i społecznik.
Członkowie Szkolnego Klubu Miłośników Historii w imieniu społeczności uczniowskiej naszej szkoły, chcąc złożyć hołd poległym za naszą wolność, odwiedzili groby żołnierzy AK, BCH w Szczebrzeszynie, Wielączy, Bodaczowie oraz grób dr. Zygmunta Klukowskiego.