Aktualności
Wielkanocny Konkurs Plastyczny
W czwartek 22 marca 2018r.nastąpiło uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie Plastycznego Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez MDK w Szczebrzeszynie. Prace były oceniane w dwóch kategoriach: stroik świąteczny i kartka świąteczna. W kategorii Stroik świąteczny klasy IV-VI uczeń naszej szkoły Oliwier Karol klasa IV zajął I miejsce, oraz Zuzanna Pomarańska uczennica klasy VI otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.
Zawitała do nas WIOSNA
Dnia 21 marca zawitała do naszej Szkoły Wiosna. Dzieci przywitały ją z ogromną radością. Wszyscy uczniowie brali udział w różnych konkurencjach. Zapraszamy do galerii zdjęć.
KONKURS FRAZEOLOGICZNY
W dniu 15.03.2018 r. odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Frazeologicznego „Mistrz Słowa”. Wzięło w niej udział 41 uczniów klas IV-VII reprezentujących szkoły z gminy Szczebrzeszyn. Uczniowie zmagali się z zawiłościami języka polskiego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się:
z
INSCENIZACJA „ZNACZENIE CHRZTU POLSKI DLA POLSKI I POLAKÓW”
Dnia 15.03.2018r. uczniowie klas IV- VII działający przy Szkolnym Klubie Miłośników Historii przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Kociuby inscenizację na temat „Znaczenia chrztu Polski dla Polski i Polaków”. Uczniowie w strojach epoki średniowiecza z odpowiednimi rekwizytami i w odpowiedniej scenografii przedstawili uczniom klas I-VII inscenizację „Chrzest Polski”. Uczniowie zapoznali się z przyczynami przyjęcia chrztu przez Polskę i dowiedzieli się jakie dylematy miał książe Mieszko I, aby podjąć decyzjęo przyjęciu chrześcijaństwa. Uczniowie zapoznali się z okolicznościami, przebiegiemi znaczeniem chrztu dla Polski i Polaków. Uczniowie klas I-VII z wielkim zainteresowaniem oglądali przygotowaną inscenizację.
KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ.”POSTAWY PATRIOTYCZNE W DZIEJACH HISTORII. AUTORYTET W CZASACH TRUDNYCH”
Dnia 16.03.2018r. odbył się w naszej szkole ogólnoszkolny konkurs wiedzy pt.”Postawy patriotyczne w dziejach historii. Autorytet w czasach trudnych”. Konkurs miał formę testu wiedzy i obejmował wiedzę na temat życia i działalności następujących postaci:
- Józef Piłsudski
- Irena Sendlerowa
- Danuta Siedzikówna „Inka”
- Jan Paweł II
- Witold Pilecki.
APEL Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH „Pamięć o nich miała zaginąć”
Dnia 1 marca 2018r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz podsumowanie i wręczenie nagród uczniom biorących udział w Międzyszkolnym Turnieju Historycznym „Cichociemni , pomoc która nadeszła z nieba”. Uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Kociuby przygotowali inscenizację słowno- muzyczną poświęconą pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Uczniowie zaprezentowali część historii, która odnosiła się do postaci, działań oraz tragicznego losu Żołnierzy Wyklętych. Przypomnieli jak ważna jest pamięć o tych, którzy tak heroicznie walczyli o wolną Polskę. Święto ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodl
KONKURS PLASTYCZNY „ POLSKA- NASZA NIEPODLEGŁA”
W ramach działań podjętych przez naszą szkołę w związku z obchodami 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w miesiącu styczniu został ogłoszony konkurs plastyczny na zaprojektowanie okolicznościowego medalu upamiętniającego w roku 2018 – 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs był skierowany dla uczniów klas I-III i IV-VII Uczniowie mieli za zadanie w formacie A3 dowolną techniką plastyczną wykonać projekt medali
z zaprojektowaniem awersu i rewersu. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Na konkurs wpłynęło 75 prac. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach klasy I-III, i IV-VII. W swoich projektach uczniowie przy wykorzystaniu różnych technik pokazali najważniejsze wydarzenie i postacie związane z tak znaczącym dla nas Polaków wydarzeniem. Uczniowie poprzez udział w tym konkursie wiedzą jak wielkie znaczenie miało dla Polaków odzyska
Turniej Historyczny „Cichociemni, pomoc która nadeszła z nieba”
Dnia 15 lutego 2018r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Historyczny „Cichociemni pomoc ,która nadeszła z nieba”, który został zrealizowany w ramach ogólnopolskiego programu historycznego organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Patronat nad turniejem objął Bur
Projekt „Eksperci programowania”
W naszej szkole w okresie ferii nauczyciele i uczniowie klas I-III realizują za pośrednictwem Wyższej Szkoły Humanitas z Sosnowca , projekt pt. „ EKSPERCI PROGRAMOWANIA W PODREGIONIE CHEŁMSKO- ZAMOJSKIM.”
Projekt „Eksperci programowania” ma na celu zwiększenie szans na skuteczną edukację i podniesienie kompetencji i wiedzy nauczycieli. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w szkoleniach z zakresu programowania i robotyki dla uczniów.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Dnia 13 lutego 2018r. o godzinie 17.00 w budynkuu Szkoły Podstawowej w Bodaczwie odbędzie się zebranie z Rodzicami.
Serdecznie zapraszamy.
Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne
Planowane formy zagospodarowania czasu uczniom, organizowane przez szkołę w okresie ferii w dniach 29.01.2018 r.,30.01.2018 r.,31.01.2018 r.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bodaczowie informuje o planowanych formach zagospodarowania czasu uczniom, organizowanych przez szkołę w okresie ferii w dniach
29.01.2018 r.,30.01.2018 r.,31.01.2018r.Poniedziałek 29 stycznia
- Projekt „Eksperci Programowania w podregionie chełmsko –zamojskim” w klasach I,II,III w godzinach 13.30 - 16.30
- Wyjazd do kina dla uczniów klas IV- VII w godzinach 9.00 – 13.00
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY " POLSKA - NASZA NIEPODLEGŁA "- MEDAL
Dnia 15 stycznia 2018r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "POLSKA -NASZA NIEPODLEGŁA" na wykonanie projektu medalu.Na konkurs wpłynęło 75 prac, wykonanych różnymi technikami.
Komisja po zapoznaniu się z pracami wyłoniła zwycięzców eliminacji szkolnych konkursu plastycznego pod hasłem: ”Polska- nasza niepodległa”
Kochanym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia składamy
Dnia 26 stycznia odbyła się naszej szkole uroczysta Akademia na którą dzieci z klas 1-3 zaprosiły swoje Babcie i Dziadków z okazji ich święta. W tak bardzo bardzo ważnym dniu chciały złożyć im najserdeczniejsze życzenia. Mogły w ten sposób wyrazić swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Rokosz, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła najserdeczniejsze życzenia. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń pani Marioli Świergoń (kl.I), pani Ewy Popielec (kl.II), pani Agnieszki Poznańskiej(kl. III) oraz pań: Anny Węgrzyn oraz Ewy Oszmaniec - przygotowały przepiękne życzenia, piosenki, Jasełka oraz taniec. Uśmiechnięte buzie oraz gromkie brawa świadczyły o tym, iż występ bardzo się spodobał. Po części artystycznej dzieci z babciami i dziadkami udały się do klas na słodki poczęstunek.
Osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Bodaczowie w roku szkolnym 2017/2018 – I półrocze
W I półroczu roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Bodaczowie pod opieką p. Iwony Skrzypik reprezentowali szkołę na zawodach sportowych według Kalendarza Imprez Sportowych ustalonego przez Zamojski Szkolny Związek Sportowy na szczeblu gminnym, powiatowym i rejonowym oraz innych imprezach sportowych(np. organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie) zajmując wysokie lokaty, takie jak:
„Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”
Dnia 16 stycznia 2018r. odbył się w naszej Szkole spektakl teatralny pod tytułem „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” - o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. Nasi uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się w jaki sposób powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także tego, jak oszczędzać energię elektryczną. Niesamowite lalki o imieniu Pstryk i Bzik dostarczyły najmłodszym dużo atrakcji oraz zabawy.
Zajęcia wyrównawcze z matematyki ramach projektu „Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn”
Zajęcia wyrównawcze z matematyki w klasie VI i VII w roku szkolnym 2017/2018 prowadzone są w ramach projektu „Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn”
Głównym celem zajęć jest wyrównywanie braków edukacyjnych w zakresie realizowanych treści programowych i utrwalanie bieżącego materiału tak, aby uczeń mógł aktywnie uczestniczyć w lekcjach matematyki.
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE Z PRZYRODY REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU "ROZWÓJ KOMPETENCJI UCZNIÓW Z GMINY SZCZEBRZESZYN"
W ramach realizacji projektu "Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn" odbywają się zajęcia rozwijające z przyrody. Zajęcia prowadzone są metodą eksperymentu.
Uczniowie będący uczestnikami projektu dzięki pomocom otrzymanym z funduszy projektu mają okazję dokładniej poznawać różne zjawiska, które towarzyszą nam w życiu codziennym, a są przykładami zjawisk fizycznych i chemicznych zachodzących w najbliższym otoczeniu.A oto przykłady doświadczeń wykonywanych podczas zajęć:
- Doświadczenie " Tęczowa kapusta" z wykorzystaniem wywaru z kapusty pomogło rozpoznać pH roztworów po ich barwie.
- Badanie wpływu kwaśnych opadów na elementy środowiska,
- Zabawa z cieczą nieniutonowską,
- Rozpoznawanie gromad kręgowców na podstawie różnych szkieletów,
- Doświadczenie " Gaśnica" i wiele innych...
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA Z MATEMATYKI W KLASIE I W RAMACH PROJEKTU " ROZWÓJ KOMPETENCJI UCZNIÓW Z GMINY SZCZEBRZESZYN"
Zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczne uczniów klasy I odbywają się w ramach projektu: „Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn”. Uczęszcza na nie 10 uczniów i są prowadzone przez p. Mariolę Świergoń.
Celem zajęć jest rozbudowanie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów poprzez trafność i efektywność stosowanych metod, środków i organizacji zajęć. Aby pobudzić zainteresowanie uczniów, umiejętność abstrakcyjnego myślenia i logicznego rozumowania na zajęciach stosowane są różne łamigłówki, krzyżówki, rebusy i inne gry matematyczne. Uczniowie na zajęciach spędzają czas bawiąc się , a jednocześnie doskonalą sprawność obliczeń. Umiejętność rozwiązywania zadań a także kształtują wyobraźnię geometryczną. Uczniowie aktywnie i chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach.
ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI W KLASIE III W RAMACH PROJEKTU " ROZWÓJ KOMPETENCJI UCZNIOW Z GMINY SZCZEBRZESZYN"
W klasie III są realizowane zajęcia wyrównawcze z matematyki w ramach projektu "Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn". Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i są prowadzone przez Panią Agnieszkę Poznańską.Podczas zajęć stosowana jest indywidualizację pracy z każdym dzieckiem , zadania są dostosowane do możliwości edukacyjnych każdego ucznia uczestniczącego w zajęciach.Dostosowanie zadań , ćwiczeń, umożliwia odniesienie sukcesu każdemu dziecku. Uczniowie podczas zajęć pracują również na tablicy interaktywnej, rozwiązując zadania matematyczne o różnym stopniu trudności. Poprzez wykorzystanie różnorodnych metod i środków dydaktycznych uczniowie spędzają czas bawiąc się i jednocześnie ucząc. Kształtują pojęcia, rozwijają umiejętności matematyczne, doskonalą porównywanie, segregowanie, koncentrację, spostrzegawczość. Bardziej rozumieją celowość uczenia się matematyki i wi
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych