• NASZE DZIAŁANIA

• PRZYSTĄPILIŚMY DO  KONKURSU O UZYSKANIE CERTYFIKATU SZKOLNEGO KOŁA MIŁOŚNIKÓW HISTORII NADAWANEGO PRZEZ STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO.MAMY DO WYKONANIA 9 ZADAŃ  KTÓRE WYMAGAJĄ OD NAS WIELE ZAANGAŻOWANIA I NASZEJ KREATYWNOŚCI .OTO NASZE ZADANIA DO REALIZACJI .

zadanie_nr.1.doc

zadanie_nr.2.doc

zadanie_nr.3.doc

zadanie_nr.4.doc

zadanie_nr._5_Szkola_Podstawowa_im.doc

zadanie_nr.6.doc

zadanie_8(1).doc

zadanie_7.doc

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY pt.„WOLNA - NIEPODLEGŁA”

• Uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji obchodów stulecia odzyskanianiepodległości  przystąpili do Konkursu Wiedzy pt.”Wolna – Niepodległa” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Konkurs  wiedzy był skierowany do uczniów klas IV-VII. W etapie szkolnym wzięło udział 6 uczniów. Konkurs miał na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych. Tematyka konkursu obejmowała zakres wiedzy dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości w latach 1914-1922. Uczniowie  przygotowując się do konkursu wiedzy zapoznali się z organizacjami niepodległościowymi działającymi w czasie I wojny światowej, walkami o granice nowo tworzącego się państwa polskiego oraz ważnymi postaciami związanymi z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Dwóch uczniów klasy VII Szymon Węgrzyn i Miłosz Obszyński  zostali laureatami  etapu szkolnego uzyskując najwyższą liczbę punktów i zakwalifikowali się do etapu powiatowego.