• Plebiscyt Edukacyjny - I miejsce w powiecie zamojskim w kategorii Szkoła Roku

      Dnia 31 marca 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród Plebiscytu Edukacyjnego 2021 „Kuriera Lubelskiego". Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, iż Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie zajęła I miejsce w powiecie zamojskim w kategorii Szkoła Roku. Nagrodą jest Voucher o wartości 3000 zł na promocję placówki na łamach „Kuriera Lubelskiego” lub serwisów internetowych.
      Czytaj więcej
    • BohaterON w Twojej szkole

      Miło nam poinformować iż nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w akcji "BohaterON w twojej szkole" przeprowadzając lekcje związane z powstaniem warszawskim oraz uczniowie wykonali kartki z życzeniami dla powstańców.
      Czytaj więcej
    • CERTYFIKAT SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW

      Miło nam poinformować iż nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Młodych Patriotów. O certyfikat ubiegaliśmy się już od miesiąca maja 2021r. Mieliśmy do wykonania osiem zadań które były oceniane i ilość zdobytych punktów decydowała o otrzymaniu certyfikatu.Zadania wykonaliśmy wzorowo otrzymując maksymalną liczbę punktów.Działania były realizowane przez całą społeczność uczniowską oraz Szkolny Klub Miłośników Historii.Przebieg działań
      Czytaj więcej
    • Laboratoria Przyszłości

      W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne i sprzęt w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Dzięki temu uczniowie mogli poszerzać wiedzę i rozwijać zainteresowania. W czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych poznawali tajniki obsługi drukarki 3D, budowali z klocków roboty i programowali je. Członkowie koła teatralnego wykorzystywali aparat fotograficzny i kamerę do dokumentowania imprez szkolnych oraz działalności koła.
    • Aktualności

          • Przyrzeczenie harcerskie

            7 lutego 2024 r. dziesięciu harcerzy 4. Drużyny Harcerskiej „Morusy” złożyło przyrzeczenie harcerskie. Przyrzeczenie harcerskie to przysięga składana podczas otrzymywania krzyża harcerskiego. Stanowi opis podstawowych zasad obowiązujących w harcerstwie: służby, samodoskonalenia oraz braterstwa. Harcerze z wielką powagą odczytali punkty prawa harcerskiego oraz wypowiedzieli rotę przyrzeczenia. Przyrzeczenie złożyli na jeden z czterech żywiołów - ogień, zgodnie z tradycja drużyny. Jako symbol przynależności do Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali krzyż harcerski, który starsi harcerze przypięli im do munduru.

          • Zimowisko ZHP - Huta Różaniecka

            Od 29 stycznia do 3 lutego 2024 r. harcerze drużyny Harcerskiej „Morusy” uczestniczyli w Hufcowym Zimowisku w Hucie Różanieckiej.

            Podczas wspólnych spotkań harcerze poznali początki skautingu. Uczyli się wykonywania makram i pracowali sztuką origami. Przy pomocy technik decoupage przygotowali szkatułki na harcerskie wspomnienia oraz plakietkę z zimowiska. Korzystając ze wspaniałej pogody, wędrowali do Kościółka i na Szumy na Tanwi. Odbyła się również wieczorna gra terenowa, a w ciągu dnia - podchody. Pod przewodnictwem pani Ady Płuciennik odwiedzili Drzeworytnię płazowską i wędrowali po Wielkim Dziale śladem schronów na Linii Mołotowa.
            Ostatni dzień zimowiska zamknęło obrzędowe świeczowisko ze wspaniałą gawędą, śpiewem i prawdziwie harcerską atmosferą.

          • Dzień Babci i Dziadka

            22 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Babci i Dziadka". Z tej okazji uczniowie klas I-III przygotowali część artystyczną, którą zaprezentowali przybyłym na uroczystość babciom i dziadkom oraz całej społeczności szkolnej. Składały się na nią bardzo wzruszające wiersze i piosenki oraz pokazy taneczne. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

          • "Mój Wzór Patrioty"

            Miło nam poinformować, że laureatami konkursu "Mój Wzór Patrioty" organizowanego przez Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej w ramach zadań realizowanych ze środków finansowych Ministra Edukacji Narodowej w ramach realizacji programu Wsparcia Edukacji zostali:

            - Martyna Tymczak - I miejsce

          • Kuratoryjny konkurs przedmiotowy z historii.

            Miło nam poinformować, iż uczeń kl. VII - Antoni Berdak, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Konkurs odbędzie się 06.03.2024 r. w Lublinie. Uczeń przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem pani Małgorzaty Kociuby.

        • ZAPROSZENIE
          • ZAPROSZENIE

            Serdecznie zapraszamy uczestników i lareatów KONKURSU LITERACKIEGO „Dzień życzliwości i pozdrowień" oraz KONKURSU DOTYCZĄCEGO BEZPIECZEŃSTWA DZIECI W SIECI uroczyste rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród, które odbędzie sie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie w dniu 9.01.2024 r. o godz. 10.00.

        • Wesołych Świąt!
          • Wesołych Świąt!

            Niech Święta Bożego Narodzenia

            będą pełne radości, wytchnienia

            i zatrzymania od szumu dnia

            codziennego.

            Wszelkich łask, dobra i nadziei

            na czas Bożego Narodzenia

            oraz Nowego 2024 Roku

            życzą:

            Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

            Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej

            w Bodaczowie

        • Wyniki konkursów
          • Wyniki konkursów

            Z przyjemnością informujemy, że laureatami konkursów literackiego i plastycznego zostali:

            KONKURSU LITERACKIEGO: „Dzień życzliwości i pozdrowień”

            W kategorii kl. I – III:

            I miejsce: Brajan Stropek, Martyna Tymczak

            II miejsce: Stanisław Pańczyk, Nikola Rabiega

            III miejsce: Lena Koziołek, Mateusz Mazurek

          • Turniej historyczny "Dziś Teleranka nie będzie..." Stan wojenny w Polsce.

            W dniu 14 grudnia 2023 r., w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, odbył się Turniej historyczny "Dziś Teleranka nie będzie..." Stan wojenny w Polsce. Celem turnieju było przybliżenie uczniom dramatycznych wydarzeń, do których doszło w Polsce po wprowadzeniu przez władze komunistyczne stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. W turnieju uczestniczyło szesnaście drużyn ze szkół Lubelszczyzny. Koordynatorem regionalnym projektu była pani Agnieszka Skura - starszy specjalista IPN. Słowa powitania do uczestników turnieju skierował dyrektor IPN Oddział w Lublinie dr Robert Derewenda.
            Naszą szkołę w turnieju reprezentowali uczniowie klasy VII: Bartosz Bednarz, Antoni Berdak i Szymon Popek. Ich drużyna przyjęła nazwę "Tajni Współpracownicy". Turniej składał się z pięciu etapów, w czasie których uczestnicy wykonywali zadania o zróżnicowanej formie (opisowe, testowe, plastyczne, itp.) i róż

          • Etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Wolna Elekcja 2023”

            W piątek 24 listopada 2023r. uczniowie kl.VII - Antoni Berdak, Szymon Popek oraz Bartosz Bednarz wzięli udział w regionalnych rozgrywkach Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Wolna Elekcja 2023” organizowanego przez Muzeum Historii Polski.

            Etap regionalny konkursu odbył się w Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas siódmych i ósmych z całego województwa lubelskiego.
            Konkurs opierał się na grze karcianej, w której uczestnicy wcielali się w postacie historyczne z czasów wolnej elekcji, w tym kandydatów na króla oraz przedstawicieli polskiej szlachty. Rozgrywka odbywała się w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w negocjacje, które budziły mnóstwo pozytywnych emocji. Uczniowie świetnie się bawili i przy tym utrwalili swoją wiedzę historyczną. Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli trzeci wynik w województwie.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            17 listopada w całej Polsce obchodzono XIII światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła również dołączyła do akcji, której celem było propagowanie zabawowej formy nauczania i zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Dzień Tabliczki Mnożenia to inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych, stąd uczestniczyli w niej także nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych.

          • Projekt "BohaterON w Twojej Szkole"

            Od 10 września do 15 listopada uczniowie klas I - VIII ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie kolejny raz brali udział w akcji "BohaterON. Włącz historię!" Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt cieszył się zainteresowaniem uczniów, którzy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego, wysłuchali fragmentów koncertu "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki", a następnie - zgodnie z przesłaniem akcji - pokazali, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej postawy.

          • III nadzwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Miasta

            W dniu 13 listopada 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szczebrzeszynie odbyła się III nadzwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Uczestniczyli w niej: Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Złomańczuk, zastępca Burmistrza Szczebrzeszyna Zbigniew Paprocha oraz zaproszeni Dyrektorzy Szkół, Radni Rady Miejskiej i uczniowie - Radni Młodzieżowej Rady Miasta.

          • Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

            W sobotę, 11 listopada delegacja uczniów, harcerzy i nauczycieli naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym wzięła udział w gminnych obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się o godzinie 10.30 w kościele pw. Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie, przygotowaną przez uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Wielączy Kolonii częścią artystyczną. Następnie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

          • Nocny Rajd Patriotyczny Hufca Zamość

            Nocny Rajd Patriotyczny Hufca ZHP Zamość odbył się z 10 na 11 listopada 2023 roku. Harcerze z działającej w naszej szkole 4. Drużyny Harcerskiej „Morusy”, zuchy, harcerze starsi i wędrownicy innych drużyn Hufca Zamość pod opieką instruktorów i rodziców, wędrowali śladami powstańców styczniowych ze Zwierzyńca na Wzgórze Polak w Panasówce, pokonując ok. 10 km. Na Wzgórzu Polak, w miejscu, w którym 3 września 1863 r. odbyła się jedna z większych bitew Powstania Styczniowego i - co najważniejsze - zwycięska dla strony polskiej, czekali na uczestników członkowie Biłgorajskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji. Zaprezentowali oni uczestnikom rajdu uzbrojenie i mundury powstańców oraz przygotowali ogniska, przy których wszyscy mogli się ogrzać i odpocząć. Rajd zakończył się w Zamościu na Rynku Wielkim, gdzie złożono pamiątkowe kwiaty i znicze na płycie Józefa Piłsudskiego.

          • "Szkoła do hymnu"

            Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...

            W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła przyłączyła się do VI edycji ogólnopolskiej akcji pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

            W ramach tej akcji dnia 10 listopada, punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 29.04.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych