Aktualności

          • Egzamin Ósmoklasisty

          • Zakończył się etap egzaminów ósmoklasisty, stanowiący ważny moment w kalendarzu szkolnym. To czas podsumowania wysiłku, systematycznej pracy oraz zaangażowania, które towarzyszyły przygotowaniom przez ostatnie miesiące.

            Na wyniki zmagań egzaminacyjnych musimy poczekać do 3 lipca. Mamy nadzieję, że każdy z naszych uczniów osiągnie sukces i od września rozpocznie naukę w wymarzonej szkole.

          • Akademia z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

          • 4 maja w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali program artystyczny. Zaprezentowali wiersze patriotyczne oraz pieśni nawiązujące do historii naszego kraju. Akademia była okazją do upamiętnienia ważnego wydarzenia historycznego oraz do kształtowania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.

          • "Moja Mała Ojczyzna w pieśni i piosence"

          • 28 kwietnia 2026 r. uczennice klasy IV godnie reprezentowały naszą szkołę w konkursie "Moja Mała Ojczyzna w pieśni i piosence", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Króla w Nieliszu.

            Nasze reprezentantki zaprezentowały wysoki poziom artystyczny.

            Serdecznie gratulujemy talentu i odwagi scenicznej. Dziękujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

             

             

          • Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii"

          • 28 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza nr 1 w Szczebrzeszynie odbył się  finał Gminnego Konkursu Ortograficznego  "Mistrz Ortografii", przeznaczonego dla uczniów klas VI - VIII szkół podstawowych z terenu gminy Szczebrzeszyn. Uczestnicy Konkursu zmierzyli sie z niełatwym dyktandem oraz zadaniami ortograficznymi, które sprawdzały znajomość zasad pisowni, umiejętność zastosowania ich w praktyce, a także poprawność interpunkcyjną.

            Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Alan Stropek i Hubert Todys zajęli ex aequo II miejsce.

            Gratulujemy!