• Udział w jubileuszowych obchodach 25-lecia WORD w Zamościu

• W piątek 22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jubileuszowych obchodach 25-lecia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji i niespodzianek. Uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na miasteczku ruchu drogowego,  obejrzeli pokaz ratownictwa drogowego, a także skorzystali z symulatora dachowania.  Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o bezpieczeństwie - zwycięzcy  otrzymali puchary i upominki. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe oraz drobne upominki.

• Akcja "Szkoły Pełne Talentów 2023"

• 1 września 2023 roku po raz drugi ruszyła prowadzona przez Lidl Polska akcja „Szkoły Pełne Talentów”. Nasza szkoła również w tym roku do niej przystąpiła. Celem akcji jest wsparcie talentów dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać "TALENCIAKI" za każde wydane na zakupy 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo) i w formie papierowej przekazać szkole - wrzucić do przygotowanych pudełek, zeskanować kod QR lub przepisać kod ręcznie i przekazać punkty na konto szkoły na jej stronie:

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i mobilizacji otrzymaliśmy w ubiegłym roku wiele pomocy edukacyjnych.

Pudełka, do których można wrzucać zdobyte "TALENCIAKI", znajdują się przy wejściu do szkoły i w pokoju nauczycielskim.

Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której nasza szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę. Każdy zebrany "TALENCIAK" to szansa na atrakcyjne nagrody (ponad 120 nagród w 7 kategoriach). Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji i rejestracji punktów na rzecz naszej szkoły.

Więcej informacji znajduje się na stronach:

• Akcja "Sprzątanie Świata - Polska!"

• W poniedziałek, 18 września nasi uczniowie wzięli udział w 30. Akcji Sprzątanie świata – Polska!, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Głównym celem kampanii jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Tegoroczne hasło akcji brzmiało „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Po otrzymaniu  jednorazowych rękawiczek i worków na odpady, uczniowie pod opieką wychowawców udali się w wyznaczone miejsca w okolicach naszej szkoły, aby wspólnie uczestniczyć w działaniach. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko, sprawnie i efektywnie.

Udział w tym wydarzeniu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o środowisko oraz czystość najbliższego otoczenia.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 8 września w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2023/2024. Poprzedziła je kampania, podczas której kandydatki ubiegające się o funkcję w Samorządzie miały okazję przedstawić swój program na spotkaniach z poszczególnymi klasami. Umieściły go również na przygotowanych przez siebie plakatach wyborczych. Nie zabrakło na nich ciekawych pomysłów i propozycji konkretnych działań.

Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swoją kandydatkę. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała P. Ewa Mazur, opiekun Samorządu.

Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy VIII Emilia Wojciechowska.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

Wszystkich uczniów klas 4-8 zapraszamy do włączenia się w działalność Samorządu.

• Narodowe Czytanie 2023

• W piątek, 8 września nasza szkoła wzięła udział w 12. edycji "Narodowego Czytania". Tegoroczną lekturą była powieść "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej - wybitnej pisarki epoki pozytywizmu. Jest to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej, podejmujący temat powstania styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.

• Spotkanie z rodzicami

• DNIA 08.09.2023 ROKU O GODZINIE 16.00