• Plebiscyt Edukacyjny - I miejsce w powiecie zamojskim w kategorii Szkoła Roku

      Dnia 31 marca 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród Plebiscytu Edukacyjnego 2021 „Kuriera Lubelskiego". Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, iż Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie zajęła I miejsce w powiecie zamojskim w kategorii Szkoła Roku. Nagrodą jest Voucher o wartości 3000 zł na promocję placówki na łamach „Kuriera Lubelskiego” lub serwisów internetowych.
      Czytaj więcej
    • BohaterON w Twojej szkole

      Miło nam poinformować iż nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w akcji "BohaterON w twojej szkole" przeprowadzając lekcje związane z powstaniem warszawskim oraz uczniowie wykonali kartki z życzeniami dla powstańców.
      Czytaj więcej
    • CERTYFIKAT SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW

      Miło nam poinformować iż nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Młodych Patriotów. O certyfikat ubiegaliśmy się już od miesiąca maja 2021r. Mieliśmy do wykonania osiem zadań które były oceniane i ilość zdobytych punktów decydowała o otrzymaniu certyfikatu.Zadania wykonaliśmy wzorowo otrzymując maksymalną liczbę punktów.Działania były realizowane przez całą społeczność uczniowską oraz Szkolny Klub Miłośników Historii.Przebieg działań
      Czytaj więcej
    • Laboratoria Przyszłości

      W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne i sprzęt w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Dzięki temu uczniowie mogli poszerzać wiedzę i rozwijać zainteresowania. W czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych poznawali tajniki obsługi drukarki 3D, budowali z klocków roboty i programowali je. Członkowie koła teatralnego wykorzystywali aparat fotograficzny i kamerę do dokumentowania imprez szkolnych oraz działalności koła.
    • Aktualności

          • Osiągnięcia naszych uczniów w Konkursie „Roztocze malowane”

            W Konkursie plastycznym: „Roztocze malowane” organizowanym przez ZLPK Ośrodek Zamiejscowy
            w Zamościu - odbywającym się w tym roku pod hasłem: „30 lat Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego” - uczniowie naszej Szkoły zajęli następujące miejsca oraz wyróżnienia:

            Kategoria I:

            II miejsce – Julia Świergoń, kl. III
            III miejsce – Hubert Todys, kl. III

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie przystąpiła do programu: Laboratoria Przyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
            W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego. Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

          • ŻYCZENIA

            Radosnych, zdrowych i pełnych miłości
            Świąt Bożego Narodzenia,
            Pięknie pachnącej choinki
            oraz uśmiechu na każdy dzień Nowego Roku
            2022
            życzy
            Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
            Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
            w Bodaczowie

          • Konkurs plastyczny "Po Prostu... Dar z Siebie" - I miejsce Emilki

            Uczennica klasy VI Emilka Wojciechowska zajęła I miejsce w Konkursie Plastycznym"Po Prostu... Dar z Siebie", organizowanym przez Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, w kategorii klas V - VIII.

            W dniu 19.11.2021 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Po Prostu … Dar z Siebie”.

            W skład komisji konkursowej wchodzili przedstawiciele organizatorów:
            Ks. Marcin Jakubiak – Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej
            Pani Maria Gruszka – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu
            Pan Marek Momot – Główny specjalista w Narodowym Banku Polskim Oddział Okręgowy w Lublinie
            Pani Kinga Nowicka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu

          • NAUCZANIE ZDALNE

            Drodzy Rodzice,
            Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zajęcia w Szkole Podstawowej
            im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie będą odbywały się w systemie zdalnym.
            Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez
            3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po Nowym Roku – od 3 do 5 stycznia nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.
            Dzień 7 stycznia 2022 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

            Dnia 9 grudnia odbyło się w naszej Szkole spotkanie uczniów klas V-VI z Panem Aspirantem Dariuszem Kuropatnickim, pracującym w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu.
            Podczas spotkania omawiane były m. in. różne przejawy demoralizacji oraz uzależnienia pojawiające się wśród uczniów. Ponadto poruszony był również temat: poniżania, znieważenia, wyśmiewania oraz wykluczenia wśród młodzieży.

          • WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

            BARDZO DZIĘKUJEMY, ŻE PRZYJECHAŁEŚ DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W BODACZOWIE. PODCZAS ROZMOWY W GABINECIE, WSPOMINAŁEŚ - JAK BARDZO SPODOBAŁO SIĘ TOBIE W NASZEJ SZKOLE. DZIECI Z KLAS I - III PRZEPIĘKNIE ZAŚPIEWAŁY DLA CIEBIE PIOSENKI I POWIEDZIAŁY WIERSZYKI.
            SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZA ROK :-)

            DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE
            ORAZ UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
            W BODACZOWIE

          • UDZIAŁ UCZNIÓW W PROJEKCJE „ZAGROŻONE I CHRONIONE GATUNKI PTAKÓW”

            23 listopada 2021 r. uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie uczestniczyli w zajęciach organizowanych dla szkół z okolic RPN w ramach projektu: „Ochrona gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze Roztoczańskiego Parku Narodowego”.

            Kolejna edycja projektu odbywa się pod nazwą „Zagrożone i chronione gatunki ptaków”. W ramach udziału w przedsięwzięciu uczniowie brali udział w zajęciach dydaktycznych na terenie Ośrodka Muzealnego RPN ; rozwiązywali quizy, krzyżówki, zagadki dotyczące różnorodności ptaków na Roztoczu. Obejrzeli wystawę „W krainie jodły, buka i tarpana. Brali również udział w zajęciach terenowych na szlaku turystycznym do rezerwatu Bukowa Góra.

          • ŻYCZENIA DLA ŻOŁNIERZY

            PODCZAS ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH, UCZNIOWIE Z KLAS I - III PRZYGOTOWALI NIEZWYKŁE KARTKI
            Z ŻYCZENIAMI ORAZ PODZIĘKOWANIA DLA ŻOŁNIERZY
            19 DYWIZJONU PRZECIWLOTNICZEGO W LUBLINIE.

            DRODZY ŻOŁNIERZE, DZIĘKUJEMY WAM BARDZO SERDECZNIE ZA OGROMNĄ ODWAGĘ,
            TRUD I POŚWIĘCENIE W CODZIENNEJ PRACY.

            DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
            IM. MARII KONOPNICKIEJ W BODACZOWIE

            #MuremZaPolskimMundurem

          • "Kartka dla Obrońców Granic" 

            Zorganizowana przez Fundację Niepodległości akcja: "Kartka dla Obrońców Granic" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów z klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Bodaczowie. Uczniowie przygotowali niesamowite kartki i podziękowania
            dla SŁUŻB MUNDUROWYCH.
            #MuremZaPolskimMundurem

          • Wycieczka do Lublina w ramach projektu "Poznaj Polskę"

            Dnia 23 listopada 2021r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Lublina. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji „Poznaj Polskę”.

            W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie oraz Muzeum Wsi lubelskiej.
            Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie, usytuowany jest w jednej z najładniejszych dzielnic miasta – na Sławinku i jest popularnym miejscem wypoczynku i kontaktu z przyrodą dla mieszkańców miasta i zwiedzających. W ogrodzie, oprócz znanych okazów, można zobaczyć również rzadkie gatunki roślin.
            W ogrodzie obecnie znajduje się ponad 1600 drzew gatunków i krzewów, 3300 roślin zielnych i ok. 1600 roślin szklarniowych. Można tu spotkać również rośliny chronione (około 150), a wśród nich 22 gatunki zagrożone wyginięciem uwzględnione w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin.

          • WYCIECZKA KLAS VI-VII-VIII W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU "POZNAJ POLSKĘ"

            15-17 listopada 2021 roku uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji „Poznaj Polskę”. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowego Starego Miasta, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Stamtąd powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, przy której mieści się Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta, gdzie uwieńczyliśmy naszą wyprawę pamiątkowym zdjęciem. Niedługo po tym znaleźliśmy się przy Barbakanie. Mieliśmy okazję wejść do środka tej zabytkowej baszty i spacerować po średniowiecznych murach, kolejno przemieszczaliśmy się w kierunku Pomnika Małego Powstańca. Uczestniczyliśmy również w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołn

          • REALIZACJA PROJEKTU "BohaterON - w Twojej Szkole"

            W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie od 1 października 2021r.rozpoczęła się akcja BohaterON- włącz historię. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do tego projektu. Jest to akcja realizowana przez wrocławskie Fundacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria. BohaterON – włącz historię! ta ogólnopolska kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
            Realizacja projektu w naszej szkole spowodowała , że uczniowie nabyli wiedzę na temat powstania warszawskiego , bazując na historiach Powstańców,
            wzmacniali poczucie tożsamości narodowej oraz realizując zadania krzewili postawy patriotyczne i budowano wrażliwość społeczną. Podczas realizacji projektu pokazywano nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z nich.

          • Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”🇵🇱 dla województwa lubelskiego

            Dnia 25 listopada odbędzie się konferencja konsultacyjna, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa lubelskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 24 listopada (środa) do godziny 12:00. Przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 14.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych