• ROK SZKOLNY 2019/2020


        • Termomodernizacja_budynku_Szkoly_Podstawowej_w_Bodaczowie.pdf
           

          ROK SZKOLNY 2017/2018
          W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie przystąpiła do realizacji projektu „ Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn”  współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Projekt realizowany jest przez Gminę Szczebrzeszyn.
          Głównym celem projektu jest podniesienie kształcenia ogólnego w szkołach poprzez realizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dla uczniów oraz  kursów zawodowych dla nauczycieli.

          W ramach projektu realizowane sa następujące zajęcia:
           

          • Zajęcia wyrównawcze z matematyki w klasie VI i VII w roku szkolnym 2017/2018 prowadzone są w ramach projektu „Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn”

                     Głównym celem zajęć jest wyrównywanie braków edukacyjnych w zakresie realizowanych treści programowych i   
                     utrwalanie bieżącego materiału tak, aby uczeń mógł aktywnie uczestniczyć w lekcjach matematyki.
                     Podstawową cechą zajęć jest otwartość nauczyciela na oczekiwania i propozycje ucznia, a tym samym stworzenie 
                     warunków dla rozwijania samodzielności, współodpowiedzialności i kreatywności uczniów.

             

          • Zajęcia rozwijające z języka angielskiego w klasie II.
            Celem ogólnym zajęć jest przede wszystkim: poszerzenie słownictwa dzieci  w nowe zwroty oraz wyrażenia, przygotowanie ich do wykorzystywania języka obcego w sytuacjach codziennych - jak również rozszerzenie sprawności językowych w zakresie słuchania, czytania, mówienia oraz pisania.
             

            

           

          • Zajęcia rozwijające z języka angielskiego w klasie IV.
            Uczniowie klasy IV mają możliwość rozwijać wszystkie cztery sprawności językowe, tj. słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie. Ponadto kształcić różne umiejętności takie jak: rozwijanie zainteresowań, nabywanie umiejętności samodzielnego uczenia się, twórczego myślenia – czy też pracy w grupie.
             

            

           

          • Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego w klasie IV.
            Uczęszczając na zajęcia wyrównawcze uczniowie klasy IV mają możliwość utrwalić wcześniej zdobyte na lekcjach języka angielskiego wiadomości - jak również ćwiczyć umiejętności takie jak słuchnie, czytanie, mówienie oraz pisanie.


                                                   
             
          • Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego w klasie V.
            Poprzez udział zajęciach wyrównawczych uczniowie mają możliwość uzyskać lepsze wyniki w nauce, utrwalić wcześniej zdobyte wiadomości w zakresie języka oraz niwelować deficyty wiedzy wynikające z nieznajomości struktur gramatyczno-leksykalnych.

                                    
             
          • Zajęcia rozwijające z przyrody prowadzone są metodą eksperymentu.
            Uczniowie będący uczestnikami projektu dzięki pomocom otrzymanym z funduszy projektu  mają okazję dokładniej  poznawać różne zjawiska, które towarzyszą nam w życiu codziennym, a są przykładami  zjawisk fizycznych i chemicznych zachodzących w najbliższym otoczeniu.A oto przykłady doświadczeń wykonywanych podczas zajęć:
            - Doświadczenie  " Tęczowa kapusta" z wykorzystaniem wywaru z kapusty pomogło rozpoznać pH roztworów  po 
                ich barwie.
            -  Badanie wpływu kwaśnych opadów na elementy środowiska,
            - Zabawa z cieczą nieniutonowską,
            - Rozpoznawanie gromad kręgowców na podstawie różnych szkieletów,
            - Doświadczenie " Gaśnica" i wiele innych...


                
             
          • Zajęcia rozwijające z fizyki dla uczniów klasy VII.

            ,, …Pierwsze lekcje nie powinny zawierać niczego poza tym co jest eksperymentalne  i interesujące do zobaczenia. Łatwy eksperyment jest sam w sobie bardziej wartościowy niż dwadzieścia wzorów wydobytych z naszych umysłów.”

                                                                       ( Albert Einstein)

            Zajęcia rozwijające z fizyki są prowadzone metodą eksperymentu. Praca tą metodą pozwala w pełni wykorzystać aktywność uczniów i ich zdolność poznawczą, rozwijać pomysłowość, samodzielność oraz zainteresować  fizyką. Doświadczenia poparte przykładami z życia codziennego przyczyniają się do postrzegania fizyki jako ciekawej
            i potrzebnej nauki.
            Uczniowie uczą się porządku, odpowiedzialności, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
            Na zajęcia uczęszcza 10 uczniów klasy VII,  prowadzone są  przez p. Alinę Czop.


                                                     
          • Zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczne uczniów klasy I odbywają się w ramach projektu: „Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn” i są prowadzone przez p. Mariolę Świergoń. Celem zajęć jest rozbudowanie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów poprzez trafność i efektywność stosowanych metod, środków i organizacji zajęć. Aby pobudzić zainteresowanie uczniów, umiejętność abstrakcyjnego myślenia i logicznego rozumowania na zajęciach stosowane są różne łamigłówki, krzyżówki, rebusy i inne gry matematyczne. Uczniowie na zajęciach spędzają czas bawiąc się , a jednocześnie doskonalą sprawność obliczeń. Umiejętność rozwiązywania zadań a także kształtują wyobraźnię geometryczną. Uczniowie aktywnie i chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach.

                               
          • W klasie III są realizowane zajęcia wyrównawcze z matematyki w ramach projektu "Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn". Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i są prowadzone przez Panią Agnieszkę Poznańską.Podczas zajęć stosowana jest   indywidualizację pracy z każdym dzieckiem , zadania są dostosowane do możliwości  edukacyjnych każdego ucznia uczestniczącego  w zajęciach.Dostosowanie zadań , ćwiczeń, umożliwia  odniesienie sukcesu każdemu dziecku. Uczniowie podczas zajęć pracują również na tablicy interaktywnej, rozwiązując  zadania matematyczne o różnym stopniu trudności. Poprzez wykorzystanie różnorodnych metod i środków dydaktycznych uczniowie spędzają czas bawiąc się i jednocześnie ucząc. Kształtują pojęcia, rozwijają umiejętności matematyczne, doskonalą porównywanie, segregowanie, koncentrację, spostrzegawczość. Bardziej rozumieją celowość uczenia się matematyki i wiedzą jak mogą tą wiedzę wykorzystać  w praktyce.

           

                                

          SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO, GDZIE ZNAJDZIECIE PAŃSTWO ZNACZNIE WIĘCEJ ZDJĘĆ Z POSZCZEGÓŁNYCH ZAJĘĆ REALIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU.


          Zadanie„ Zakup i dostawa podręczników i materiałów dydaktycznych” w ramach realizacji projektu „ Rozwój kompetencji uczniów z gminy Szczebrzeszyn”

          Szkoła  Podstawowa im Marii Konopnickiej w Bodaczowie informuję, że w przeprowadzonym postępowaniu wybrano do realizacji zamówienia najkorzystniejszą ofertę złożoną przez wykonawcę:

          Księgarnię Edukacyjno-Językową BOOK CLUB, Ewa Konarska-Przesmycka z siedzibą w Zamościu,
          ul. Bazyliańska 2.

          Wartość oferty: 9334,00 PLN

          Uzasadnienie wyboru : najniższa cena.